TomTom Bandit

Akcesoria TomTom i praca przewodnika wycieczek na Jamajce

Po ukończeniu studiów stwierdziłem, że poszukam pracy w biurze podróży. Miałem na swoim koncie bardzo imponujące kursy przewodnika wycieczek i stwierdziłem, że warto byłoby poszukać czegoś w tym kierunku. Pewnego dnia, gdy już traciłem nadzieję i godziłem się z faktem, że będę pracował w jakimś potencjalnym biurze zadzwonił do mnie telefon.

Wspomnienia na filmie – kamerka TomTom Bandit

TomTom BanditOkazało się, że był to właściciel bardzo luksusowego miejsca i potrzebował pracownika od delegacji. Moja praca miała polegać na tym, że co jakiś czas będę wyjeżdżał na Jamajkę i oprowadzał turystów, oczywiście przed tym czekało mnie szkolenie. Nie mogłem w to uwierzyć. Był to dla mnie szczyt spełnienia wszystkich marzeń, ponieważ kto by nie chciał tak zarabiać ? Ostatecznie musiałem przygotować się do długiego szkolenia. Nabyłem namiot turystyczny z tropikiem i udałem się do hurtowi po kilka innych ciekawych rzeczy. Jako przewodnik musiałem być na wszystko przygotowany. Na dodatek szef wysyłał mnie na kurs pierwszej pomocy. Wraz ze sobą planowałem zabrać moje buty meindl, które nabyłem kilka lat wcześniej. Były one dość grube ale stwierdziłem, że jak będę podążał leśnymi szlakami to muszę zadbać o bezpieczeństwo nóg. Do wszystkiego miałem swój nie zawody zegarek Tomtom. Był wodoodporny co sprawiało, że idealnie nadawał się do charakteru mojej przyszłej pracy. Jednak przed pierwszym wyjazdem stwierdziłem, że zabiorę swoją kamerkę TomTom Bandit aby wszystko zarejestrować.

Byłem już kilka razy na Jamajce i Kubie, znałem doskonale język, którym się tam posługują ale chciałem mieć przy sobie cenne wskazówki ze szkolenia. Samotne wyprawy mogą znacznie się różnić od tych pokonywanych z grupą turystów.