Aktywny czas wolny na rzece Wkrze

 

Wakacje to nie tylko wczasy nad morzem lub w górach, trwające minimum siedem dni. Bardzo ciekawym pomysłem są krótkie wypady na łono przyrody wraz z rodziną lub przyjaciółmi. Warto wówczas zapewnić sobie aktywne sposoby na spędzanie wolnego czasu. Mogą to być wycieczki rowerowe albo na przykład popularne w ostatnich latach spływy kajakowe. 

Spływ kajakowy sposobem na wakacje

kajaki WkraSposoby na atrakcyjne spędzenie wakacji jest mnóstwo. Wiadomo, że każdy z nas potrzebuje chociaż jednego, dłuższego wypoczynku, najlepiej takiego, który potrwa co najmniej tydzień. Tutaj kłaniają się wczasy nad morzem, jeziorem, w górach lub kurortach zagranicznych. Wakacje trwają jednak dosyć długo i można skorzystać jeszcze w inne sposoby z ciepłej, letniej aury. Takim sposobem na uatrakcyjnienie sobie wakacji są krótkie wypady rekreacyjne. Może to być na przykład wycieczka rowerowa lub spływ kajakowy. Ta ostatnia metoda na aktywne spędzanie czasu, jest w ostatnich latach niezwykle popularna. Wskazuje na to na przykład liczba firm organizujących spływy. Pojawiają się one rok w rok jak grzyby po deszczu i wszystkie mają klientów na cały sezon. Jedna z bardziej popularnych rzek na kajaki Wkra zachwyca swoją różnorodnością fauny i flory. Piękne, zmieniające się widoki rodem z filmu są jednym z powodów, dzięki którym wielu ludzi decyduje się na spływ. Sama Wkra leży w północno- wschodniej Polsce, więc nie każdemu będzie tam po drodze. Na szczęście w naszym kraju jest mnóstwo malowniczych rzek,idealnych na spływy kajakowe.

Spływ kajakowy jest jednym z bardziej atrakcyjnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Nie dość, że angażujemy nasze ciało do ruchu na świeżym powietrzu, to jeszcze mamy okazje podziwiać niezwykle malownicze widoki. Jest to prawdziwa uczta dla oczu  oraz psychiczny odpoczynek.