szkoła językowa Katowice

Angielski dla dzieci – metoda Talking Kids

Metodę nauki języka należy dopasować do wieku ucznia. Maluchy doskonale przyswajają słówka, ponieważ uczą się ich w naturalny sposób. Ale dzieci niestety bardzo szybko nudzą się. Przedszkolaki czy uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej najczęściej nie mają więc cierpliwości na tradycyjnych lekcjach opartych na poznawaniu słówek, nauce pisania i czytania. I właśnie, dlatego niemal każda szkoła języków obcych przygotowuje nieco bardziej atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych. Często wykorzystywana jest metoda Talking Kids. Na czym ona polega?

Szkoła językowa Katowice

Angielski dla dzieci prowadzony metodą Talking Kids jest jedną z metod bezpośrednich. Tego typu zajęcia zdobywają coraz większą popularność i zaufanie wśród rodziców poszukujących kursów językowych dla swoich pociech. Zajęcia takie skierowane są w stronę dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III. Kurs języka angielskiego, oparty o tę metodę, obejmuje słówka oraz zasady gramatyczne, które spełniają standardy Cambridge University Examination Syndicate.
Zajęcia są dopasowane do wieku uczniów. Prowadzący kolejne partie materiału wprowadza w niewielkich porcjach – chodzi tutaj o słówka oraz zasady gramatyczne. Dzięki temu, maluchy nie zostają przytłoczone zbyt dużą partią nowej wiedzy i mają szansę powoli usystematyzować zdobyte informacje. Nowe słówka szkoła językowa Katowiceczęsto przedstawiane są nie jako sucha wiedza, ale w kontekście sytuacji oraz na obrazkach. W ten sposób, angielski dla dzieci przestaje być nudnym wkuwaniem kolejnych słówek. Każdą partię materiału lektor utrwala z uczniami zadając im pytania oraz powtarzając poznane zasady.
Dużą zaletą metody Talking Kids, którą stosuje niejedna szkoła językowa Katowice, jest to, że opiera się ona czynnym udziale dzieci w lekcjach – lektor zadaje pytania, dzieci muszą również formułować wypowiedzi i używać całych zdań. To pozwala im ćwiczyć wymowę. Jednocześnie, materiał jest podzielony na niewielkie części, dzięki czemu nawet najmłodsi są w stanie opanować kolejne zagadnienia. Uzupełnieniem zajęć są zabawy językowe, które urozmaicają angielski dla dzieci. Uczniowie początkowych klas szkół podstawowych uczą się nie tylko wypowiedzi, ale także pisania oraz czytania.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://ence.pl