Armatura łazienkowa – jaką wylewkę wybrać?

Szykując się do remontu naszej łazienki, często szukamy rozwiązań, które pozwolą nam z niej korzystać z zadowoleniem przez wiele lat. Liczą się dla nas najnowsze trendy, ale także funkcjonalność armatury. Jak zatem znaleźć idealną wylewkę do baterii? 

Wylewki do umywalki 

Wylewka do bateriiW sklepach budowlanych znajduje się mnóstwo rodzajów wylewek. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad tym, jakie będzie miała przeznaczenie oraz jaką szerokością umywalki dysponujemy. Zbyt duża wylewka do baterii powoduje często zalanie przestrzeni wokół umywalki, rozpryski, a więc i niechciane zacieki. Jeśli szukamy wylewki do umywalki w łazience, najlepsze będą te, które są nieruchome, a strumień wody spada zawsze w jedno i to samo miejsce. Inne wylewki montuje się do umywalek, inne zaś do brodzików – te drugie są mniejsze, potrzebują więc krótszej wylewki. Bardzo ważny jest zasięg, jaki obejmuje wylewka. Zlewozmywaki kuchenne lepiej przyjmują montaż wylewek ruchomych i takich, które mogą zostać wyciągnięte. Dzięki temu zmywanie naczyń czy napełnianie ich wodą będzie wygodniejsze i szybsze. Do zlewozmywaków dwukomorowych najlepiej nadają się wylewki ruchome. Warto również wspomnieć o designu. Obecnie możemy dostać wiele różnych wylewek. Różnią się one nie tylko przeznaczeniem, ale także kształtem, kolorem, stylem. Znajdziemy więc wylewki idealne do łazienek czy kuchni nowoczesnych, ale także klasycznych czy stylizowanych na retro trend. Bardzo popularne są ostatnio wylewki imitujące wodospad. Wylewki są łatwe w montażu, można je bez problemu doczepić do znajdującej się już baterii. Są również odporne na korozję i ewentualne uszkodzenia. 

Wybór odpowiedniej wylewki jest wyzwaniem dla tych, którzy urządzają swoją pierwszą łazienkę. Dzięki profesjonalnemu doradztwu pracowników sklepów budowlanych jesteśmy w stanie wybrać wylewkę, która idealnie wpasuje się w naszą aranżację. Dotyczy to zarówno łazienek, jak i kuchni.