Atuty pracy z betonem dekoracyjnym

Gdy ostatnio okazało się, że zostałam alergiczką, byłam mocno zaskoczona. Zawsze sądziłam, że jeśli alergia to od urodzenia, a tu niespodzianka. To zmusiło mnie do przewartościowania niektórych rzeczy i zmiany stylu życia. Stałam się bardziej proekologiczna, we wszystkich aspektach życia.

Zalety i możliwości betonu architektonicznego

beton architektonicznyProjektując swój dom pomyślałam, że najbardziej ekologiczny będzie, jeśli na budulec weźmiemy drewno, jednak ktoś mnie naprowadził wykazując błędne myślenie i zasugerował użycie betonu architektonicznego. Nie miałam pojęcia czym owy beton jest, ale miałam jego jakieś wyobrażenie. Postanowiłam to wyobrażenie skonfrontować z rzeczywistością i sprawdzić czym właściwie beton architektoniczny jest. Pierwsze co, to znalazłam jego drugą nazwę: beton dekoracyjny, która zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu. Dalsze informacje podobały mi się jeszcze bardziej: ekologiczny, odporny na pleśnie i grzyby! (tak ważny dla mnie argument), odporny na szorowanie i bardzo trwały. Wydajny i łatwy w nakładaniu – mniej dla mnie istotne, ale jakże ważne dla inwestora, czyli mojego męża i dla naszej ekipy budowlanej. Można go stosować na zewnątrz i wewnątrz, i jest gotowy do użycia – nawet jeśli będę chciała wybrać jakąś ciekawą barwę. Już same te atuty betonu architektonicznego mocno przekonały mnie do jego wyboru. Nie sądziłam, że beton może „oddychać” i że może być ekologiczny. Zawsze kojarzyłam go raczej z zimną nieprzyjazną masą, a tu takie zaskoczenie. W rękach fachowca beton miał się zamienić w oryginalne płyty na elewacji i jakieś struktury ścienne wewnątrz.

Pół roku później nasza budowa dobiegła końca, a ja mogłam skupić się na wyposażeniu. Czułam się dobrze w tym miejscu. Dom był spersonalizowany, przeznaczony specjalnie dla nas, pod nasz gust. To mnie zachwycało, że był inny od reszty. Taki nasz, taki dopasowany dokładnie do tego co potrzebowaliśmy i o czym marzyliśmy!