Badanie włosów u trychologa

Każdy z nas ma na głowie kilka milionów włosów o określonej strukturze i kolorze. O czuprynę szczególnie dbają kobiety, bo to jeden z ich głównych atrybutów. Zdrowej osobie, każdego dnia wypada do stu włosów i jest to naturalne zjawisko.

Najlepsze badania trychologiczne

najlepszy trychologWiększość osób nie myśli o wizycie u specjalisty, dopóki nie pojawi się jakiś problem. Wypadanie włosów jest normalnym zjawiskiem, szczególnie w okresie jesiennym, kiedy wiele kobiet się skarży na nadmierny ubytek włosów. Problem najczęściej samoistnie znika po około dwóch, trzech miesiącach, ale jeżeli tak się nie stanie, to konieczna jest pomoc specjalisty od włosów. Najlepszy trycholog zna się na włosach jak nikt inny. Dzięki specjalnemu sprzętowi komputerowemu i mini kamerze z funkcją dużego powiększenia, jest on w stanie dokładnie zbadać skórę głowy i stan włosów. Jedyne co każdy z nas jest w stanie zaobserwować na skórze głowy, to suchy łupież, który sypie się z głowy w dużych ilościach. Trycholog dzięki kamerze, jest w stanie zobaczyć z bliska każdą, nawet najmniejszą zmianę na skórze głowy. U trychologa najczęściej jest badana skóra na głowie, bo od jej stanu zależy wygląd naszych włosów. Po wykonanym badaniu, jest on w stanie zlecić odpowiednią kurację i zalecić jaką dietą sobie pomożemy. Gabinety trychologiczne są najczęściej połączone z fryzjerskimi dla wygody klientów. W trakcie jednej wizyty jesteśmy w stanie kompleksowo zadbać o swoje włosy i skórę głowy. Badanie trychologiczne trwa zaledwie kilka minut.

W każdym dużym mieście znajduje się przynajmniej kilka salonów trychologicznych, a więc bez problemu każdy może się udać na wizytę. Z ich usług korzystają kobiety i mężczyźni w różnym wieku. W większości przypadków udaje się zatrzymać proces wypadania włosów.