balustrady ze stali nierdzewnej

Balustrady nierdzewne – materiał uniwersalny

Materiał budowlany, wykończeniowy, niezwykle gustowny, w wielu wariantach, idealna do wytrzymałych konstrukcji, które przy okazji mogą stanowić element dekoracyjny. W tej chwili stal nierdzewna staje się materiałem uniwersalnym, zarówno w branży budowlanej, jak i wykończeniowej.

Stal nierdzewna

balustrady ze stali nierdzewnejWiele modernistycznych wizji architektów zawiera szereg elementów ze stali nierdzewnej. Ale jakie są jej zalety poza wytrzymałością i ładnym wyglądem? Jak sama nazwa wskazuje, balustrady ze stali nierdzewnej charakteryzują się wysoką odpornością na działanie rdzy, oraz ma wysoką temperaturę topnienia, przez co idealnie konstrukcje stalowe z niej wykonane mogą spokojnie posłużyć przez wiele lat, nawet w warunkach zmiennej wilgotności powietrza, czy narażonych na działanie wysokich temperatur. Jest idealnym materiałem do tworzenia wiat, czy konstrukcji zadaszeniowych, podczas eventów.

Schody nierdzewne idealnie nadają się do użytkowania na zewnątrz, dzięki ich wytrzymałości, jak i mogą stanowić bardzo gustowny element modernistycznego wnętrza. Stal nierdzewna może być polerowana, lub matowa. Wykończenia stalowe polerowane, są idealne do wnętrz zarówno gdzie nie występuje zapylenie, jak i do miejsc, gdzie takowe występuje a musi być szybko usuwane, gdyż na stali polerowanej widać wszelakie zabrudzenia. Z kolei stal matowa, lub tak zwana szczotkowana idealnie nadaje się do miejsc, gdzie mogą pojawić się mikrouszkodzenia. Po pierwsze na stal matowa jest wytrzymalsza na uszkodzenia, a gdy nawet do nich dojdzie, nie są one tak widoczne jak na stali polerowanej. Ze stali matowej, robione są między innymi balustrady, na których nie widać zabrudzeń i zatłuszczeń spowodowanych ciągłym łapaniem i dotykaniem materiału.

Stal taka zasługuje na miano materiału przyszłości, również z powodu swoich ekologicznych funkcji, jej specyfika sprawia, że podczas jej użytkowania nie trzeba stosować żadnych środków chemicznych ani zabezpieczeń antykorozyjnych, które są bardzo nieprzyjazne dla środowiska. Jest ona też bezproblemowo poddawana recyklingowi.