Basen w ogrodzie – co trzeba wiedzieć?

 Basen w ogrodzie to już nie fanaberia bogatych osób, ale coraz częściej standard. Baseny nie są już takie drogie jak kiedyś, można je dostać także w każdym dobrym sklepie budowlanym. Możliwość chłodzenia się latem w wodzie, pływania i bawienia się to tylko niektóre z zalet basenu. Na pewno i dzieci i dorośli będą zadowoleni z posiadania basenu w ogrodzie.

Basen ogrodowy różne wielkości

GFK PoolO czym nie można zapominać wybierając basen do ogrodu? Na pewno liczy się jego wielkość. Im więcej osób będzie z niego korzystało tym basen powinien być większy. W dużym akwenie można spokojnie pływać, a w małym dorosła osoba może się nawet całkowicie nie zamoczyć. Drugim aspektem jest wybór materiału i rodzaju basenu. Najtańszy będzie basen dmuchany. Będzie on jednak najmniejszy i najmniej trwały. Jest dobry przede wszystkim dla małych dzieci. Innym basenem stojącym będzie basen ogrodowe ze stelażem. Jest on dużo większy niż dmuchany, mogą z niego korzystać także dorośli. Taki basen stoi stabilnie, można do niego zamontować schodki czy filtry do wody. Są również baseny wkopywane, na przykład GFK Pool. To baseny z tworzywa sztucznego, gotowe do zamontowania. Trzeba je tylko wsadzić do otworu wykopywanego w ziemi. Są również baseny murowane. Te są najtrwalsze i dają najwięcej możliwości w zakresie kształtu i wielkości. Trzeba zbadać jedynie o dobrą izolację, by płytki ceramiczne do wyłożenia basenu nie niszczyły się, a woda nie przesiąkała. Wybierając basen trzeba mieć jednak na uwadze nasz budżet.

Kupując baseny ogrodowe nie można zapominać także o licznych akcesoriów, takich jak filtry do wody, siatki do wyławiania liści, drabinki, pompki do dmuchania, czy środki z chlorem usuwającym bakterie. Dzięki nim korzystanie z basenu będzie przyjemniejsze, a woda zawsze czysta.