Bezpieczny plac zabaw

 

Maluchy od kiedy tylko zaczną samodzielnie chodzić, to już nie będą chciały grzecznie siedzieć i oglądać z daleka jak inne dzieci się bawią. Od tej chwili rodzice muszą się liczyć z częstymi wizytami na placach zabaw, kiedy tylko pogoda powoli.

Jak wyglądają place zabaw?

plac zabaw dla dzieciZa naszych czasów, place zabaw były dość ponurym miejscem, gdzie stało parę stalowych huśtawek, zjeżdżalnia i ciężka karuzela. Oczywiście dla dzieci to nie miało znaczenia, jak one wyglądają i czy są bezpieczne, bo liczyła się tylko zabawa. Na szczęście teraz mamy zupełnie inne place, gdzie dzieci mają zapewnioną super zabawę na przeróżnych przyrządach. Plac zabaw dla dzieci jest przede wszystkim miejscem, gdzie mogą się swobodnie wyszaleć. Maluchy uwielbiają się huśtać na huśtawkach, skakać i wspinać się po drabinkach. Takie zabawy świetnie rozwijają ich umiejętności, zmysł równowagi i dodają im pewności siebie. Niektóre przyrządy, takie jak drabinki, czy liny do wspinaczki, wymagają od nich nieco ćwiczeń, a inne są czystą rozrywką. Czasem na placach zabaw znajdują się przeróżne zamki połączone podestami, mostami i linami, po których dzieci mogą bezpiecznie chodzić. Na placu nie może zabraknąć huśtawek, zjeżdżalni, czy specjalnych tuneli do przemieszczania się na czworakach. Dzieciaki lubią takie zabawy i mogłyby cały dzień siedzieć na placu zabaw, dlatego często taka wycieczka zaczyna się rano, a kończy w porze obiadowej. Pomimo wszelkich zabezpieczeń, pobyt dziecka na placu zabaw zawsze musi być pod opieką rodzica.

Rodzice, którzy dysponują dużym ogrodem wokół domu, często kupują gotowy plac zabaw, który można zamontować na trawie. W takiej sytuacji maluch ma pod ręką swój własny plac, na którym może spędzać każdą wolną chwilę i zbierać nowe doświadczenia.