Bramy, które otwierają się same

Automaty do bram to genialny wynalazek. Jeszcze niedawno każdy właściciel domu z ogrodem musiał za każdym razem, gdy wyjeżdżał z posesji, wysiadać z samochodu, otwierać bramę, a potem znowu wysiadać, aby ją zamknąć. Rano, kiedy człowiek spieszy się do pracy, jest to strata wielu cennych sekund. Poza tym można było przy tym zmarznąć i zmoknąć, gdy pogoda była nieciekawa.

W tej chwili wiele bram otwiera się pilotem. Ta technologia dociera już nawet na wieś. Czasem, aby zainstalować automat, nie trzeba nawet zamawiać nowej bramy. Jeżeli jest ona odpowiednio solidna, wystarczy dokupić siłowniki do bram, zaprosić fachowca, który nam je zamontuje, i już będziemy mogli cieszyć się automatycznym otwieraniem.
W przypadku zamkniętych osiedli i garaży, automatyka do bram przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Wjazd na teren garażu czy osiedla mają tylko ci, którzy posiadają pilota otwierającego tę konkretną bramę. A piloty dostają tylko mieszkańcy. Nikt niepowołany nie wjedzie na teren osiedla i nie dostanie się do garażu.
Siłowniki są wykorzystywane także przy szlabanach. Teraz pracownik punktu poboru opłat na autostradzie, strażnik pilnujący wjazdu na teren jakiejś instytucji nie muszą ręcznie wpuszczać każdego kierowcy. Siedzą sobie w ciepłej budce i otwierają szlaban przyciskiem.
Wybór automatów do bram jest ogromny. Na rynku istnieje w tej chwili wiele firm, które je produkują. Są modele do bram dwuskrzydłowych, jednoskrzydłowych i przesuwnych. Automatycznie możemy otwierać małe garaże na prywatnych posesjach, jak i wielkie, potężne bramy garażowe na dużych parkingach czy w budynkach przemysłowych.

Wszystko się powoli automatyzuje – dla naszej wygody.