Buty odporne na deszcz

W tym roku postanowiliśmy z chłopakiem, że nasze wakacje rozpoczniemy wyjazdem w góry, ale poza sezonem. Wybraliśmy się więc pod koniec września do Zakopanego, licząc na to, że nie będzie tam takich tłumów jak latem. Co prawda o takiej porze bardziej jesteśmy narażeni na deszczową pogodę, jednak w końcu góry to nie może i niemal w każdej aurze da się po nich podróżować. 

Górskie buty, które nie przemakają

polecane nieprzemakalne buty trekkingoweWyjazd do Zakopanego nie latem ani zimą, tylko jesienią, okazał się strzałem w dziesiątkę. Na początku obawiałam się nieco tak późnego wyjazdu, głównie ze względu na pogodę, jednak okazało się, że nie było się czego obawiać. Przez większość czasu świeciło słońce i mogliśmy podziwiać piękną, złotą jesień w górach. Spotkał nas oczywiście kilka razy dosyć mocny deszcz na trasie. Na szczęście posłuchałam się przyjaciółki i zaopatrzyłam się w odpowiedni sprzęt. Mocno pomogły mi polecane nieprzemakalne buty trekkingowe, które są wykonane z materiału przygotowanego na dużą dawkę wody. Standardowe buty górskie nie zawsze sobie radzą przy ulewnych deszczach czy kałużach. Jeżeli ktoś, więc, wybiera się na wakacje w góry w okresie jesiennym, to warto, żeby zainwestował w inne buty górskie, niż standardowe. Takie klasyczne buty górskie przeznaczone są raczej na suchą i letnią pogodę. Mogą nie wytrzymać ulewnych deszczy, które zdarzają się jesienią w górach, szczególnie ich dolinach. Nieprzemakalne obuwie spełnia też od razu wszystkie inne funkcje, które powinny spełniać buty w górach. 

Wyjazd w góry nie musi odbywać się koniecznie w sezonie letnim czy zimowym. Coraz więcej osób decyduje się n górskie wakacje jesienią. Jest wtedy o wiele mniej ludzi, a przy tym jesienne góry są niesamowicie malownicze. Jedyną różnicą jest to, że jesienią mocniej pada. Dlatego trzeba mieć nieprzemakalne obuwie.