Ceramiczne osłonki doniczkowe

Wiele razy mogliśmy spotkać w sklepach elegancko wyglądające osłonki wykonane z ceramiki. Są one bardzo często dostępne w różnych kolorach, dzięki czemu łatwo jesteśmy w stanie dopasować je do koloru pomieszczenia, w którym chcemy ją umieścić. W ten sposób możemy dodatkowo uatrakcyjnić wnętrza naszego domu.

Zakup nowych osłonek ceramicznych

osłonki ceramiczne prostokątnePoza funkcją dekoracyjną osłonki są w stanie pełnić także wiele innych rodzajów funkcji. Wśród nich można wymienić między innymi możliwość odprowadzania do nich wody przez roślinę. Do tego celu potrzebujemy oczywiście doniczek z otworami na spodzie. Nie mniej jednak warto jest przede wszystkim zadbać o to, aby osłonka była w stanie zmieścić doniczkę. Dlatego też najlepiej jest od razu kupować zestaw czyli doniczkę wraz z odpowiednio dopasowaną osłonką. niestety nie zawsze jest to możliwe. W takich przypadkach warto jest zwrócić uwagę między innymi na możliwość ich zakupu w innych miejscach. Na ogół w sklepach możemy dostać osłonki na okrągłe, albo na owalne doniczki. Nie mniej jednak ostatnio możemy zauważyć również osłonki ceramiczne prostokątne. Są one z całą pewnością bardzo przydatne, gdy posiadamy doniczki na parapetach, czy na balkonach. Dzięki temu możemy nie tylko ładnie je wyeksponować, ale również zapewnić odpowiednie odprowadzanie wody, co może być rzeczą niezwykle ważną, zwłaszcza w przypadku roślin wrażliwych na ich nadmiar.

Oczywiście jedna osłonka ceramiczna na doniczkę kosztuje nawet kilkanaście złotych. Z tego też powodu, gdy chcemy dokonać zakupu osłonek na każdą doniczkę, jaką posiadamy w domu powinniśmy być przygotowani na dość znaczny wydatek. Nie mniej jednak pamiętajmy o tym, ze niekiedy warto jest je kupić. Dzięki temu nasze rośliny będą w stanie lepiej się rozwijać.