Soczewki kontaktowe

Choroby powiek a poradnia okulistyczna

Choroby powiek nie są może najgroźniejszymi schorzeniami naszego ciała, ale na pewno są jednymi z najbardziej dokuczliwych i najmniej ładnych. Mówi się, ze oczy to zwierciadła duszy, że to na nie zwracamy największa uwagę kiedy spotykamy się z kimś po raz pierwszy, patrzenie komuś w oczu jest oznaką szczerości.

Coraz więcej z nas ma różnego rodzaju problemy z oczami

Soczewki kontaktoweCo robić kiedy poradnia okulistyczna sugeruje, że cierpimy na chorobę powiek? Najpopularniejszymi z nich jest jęczmień i gradówka. W obu przypadkach pojawia się guzek na powiece, choć tylko w przypadku jęczmienia jest on bolesny i towarzyszy mu zaczerwienienie. Najbardziej skutecznymi metodami ich leczenia jest przyjmowanie antybiotyków, masowanie guzków i ogrzewanie ich. Popularny jest pocieranie jęczmienia złotą, ciepłą obrączką. Czasem okulista dziecięcy z Bydgoszczy nie jest potrzebny, chyba, że pojawi się obrzęk całej powieki, gorączka lub zaburzenia widzenia. Wtedy trzeba niezwłocznie udać się do lekarza. Chorobami powiek są też opadające powieki. Może opadać zarówno powieka górna, wtedy mówimy, że jest to ptoza. W łagodnej formie jest to tylko wada nieestetyczna, ale w ostrych przypadkach potrafi utrudniać widzenie, bo powieka zachodzi na tęczówkę i źrenicę. Opadanie dolnej powieki to ektropion. W obu przypadkach tylko leczenie chirurgiczne daje szanse na wyleczenie, bo np. stosowanie kropli do oczu przy opadaniu dolnej powieki to tylko leczenie tymczasowe i salon optyczny powinien skierować pacjenta na dalsze leczenie. Choroby powiek to także choroby rzęs. Nawet one mogą być nieprawidłowo ustawione np. w dwóch rzędach, bardzo długie rzęsy mogą wpływać na opadanie powieki, a ich wyrastanie w nieprawidłową stronę prowadzi do stałych podrażnień oka.

Komputerowe badanie wzroku wtedy nic nie wykaże, ale my będziemy odczuwać dolegliwości. Okulista musi się wtedy przyjrzeć naszej powiece i rzęsą, żeby zlokalizować źródło choroby.

Więcej można dowiedzieć się z: http://salonvision.pl