Ciekawe akcesoria do roweru

Akcesoria rowerowe stanowią konieczne uzupełnienie każdego roweru, a wybór tych najbardziej odpowiedni nie jest aż tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. W tym przypadku głównie wszystko zależy od konkretnych potrzeb, które się posiada. Ważne, żeby jazda na jednośladzie była jak najbardziej bezpieczna. 

Obowiązkowe akcesoria rowerowe

nóżka rowerowaWśród wielu różnorodnych akcesoriów do roweru znajdują się takie bez których nie da się obejść i które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo podczas jazdy. Rower koniecznie musi zostać wyposażony w co najmniej jedno światło przednie białe lub żółte, świecące ciągłym albo migającym światłem. Kolejną ważną kwestią jest co najmniej jedno światło tylne, skutecznie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku oraz kierunkowskaz, ale w przypadku, gdy rower lub wózek rowerowy umożliwia wskazanie kierunku ręką. Oprócz obowiązkowych akcesoriów, istnieją również takie, które po prostu warto posiadać. Jedną z nich jest nóżka rowerowa, którą nie każdy rower posiada, a warto móc odpowiednio ustawić swój rower, aby nie pobrudził się chociażby przez błoto. Ciekawym wyborem będzie również sakwa rowerowa, która umożliwi na schowanie dodatkowych rzeczy i nie będzie przeszkadzać użytkownikowi podczas jazdy. Na dłuższe wyprawy przyda się również pompka do roweru, która uratuje przed utratą całości powietrza w oponie, co jest bardzo możliwe na dłuższych trasach, na których ciężko dostać się na stację benzynową. 

Dzięki temu, że różnorodnych akcesoriów rowerowych jest tak dużo, bez problemu można dobrać takie, które nie tylko wpłyną na korzystniejszą jazdę rowerem, ale również na ogólne bezpieczeństwo. Dlatego przy zakupie konkretnego modelu roweru warto sięgnąć po różnorodne dodatki.