Ciepły domek drewniany

W Polsce najczęściej są budowane domy z cegieł i betonu, ponieważ są one uznawane za najtrwalsze i najcieplejsze. Jednak są też najdroższe w budowie i bywają też drogie w utrzymaniu, przez co niektórzy szukają tańszych rozwiązań.

Ile trwa budowa domu drewnianego?

domki drewniane wałbrzychJeżeli decydujemy się na budowę domu z cegieł, to musimy się liczyć z dość wysokimi kosztami i dość długim czasem wykonania. Taki budynek mona budować kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, a co najważniejsze nie można prac prowadzić przez cały rok. Domy z drewna nie mają takiego kłopotu, ponieważ można je stawiać przez wszystkie miesiące w roku, gdyż nie dotyczą je mokre prace takie jak murowanie czy betonowanie. Jeżeli chcemy mieć domki drewniane Wałbrzych jest miastem, w którym bardzo wielu ludzi zdecydowało się na takie rozwiązanie. Domy z drewna przede wszystkim znacznie szybciej się buduje, szczególnie jeżeli mamy już przygotowane wszystkie materiały budowlane. Do jego budowy wykorzystuje się identyczne materiały jak w innych budynkach,  tą różnicą, że zdecydowaną większość stanowi drewno. Dom może mieć szkielet ze specjalnych drewnianych bali, lub być jedynie pokryty drewnem. Jednak największą popularnością cieszą się domy szkieletowe, które niemalże w całości stanowi naturalne drewno. W wielowarstwowych ścianach posiadają ocieplenie z wełny mineralnej, dzięki czemu utrata ciepła w sezonie zimowym jest zminimalizowana niemalże do zera. Także dach i fundamenty są odizolowane od wilgoci i zimna, zatem dom jest bardzo ciepły.

To jak długo będzie budowany  domek drewniany zależy od wielu czynników. Przede wszystkim liczy się jego rozmiar, wysokość, zastosowana technologia czy producent. Można go postawić w ciągu kilku miesięcy, ponieważ budowa może się odbywać nawet zimą.