badanie pisma

Co mówi o Tobie podpis? – Grafologia, czyli badanie pisma

Podpis w czasach dzisiejszych jest jedynym odręcznym tekstem jaki osoba pisząca kreśli na papierze. Teraz nikt nie pisze listów odręcznie lub prac zaliczeniowych do szkół, tylko na komputerze wszystko piszemy lub dzwoni się z informacją do kogoś. Po podpisie nie da się aż tak bardzo zinterpretować osobowości badanego człowieka. Wtedy badanie pisma nie jest dokładne.

Grafologia

 

badanie pismaGrafolodzy z e-grafolog.pl uważają, że im może starczyć jakaś niewielka część pisma oraz podpis badanej osoby. Gdy one się różnią to wtedy może to znaczyć, że piszący chciałby uchodzić za kogoś innego kim nie jest. Podpis może pokazać jaka osoba jest, czego się obawia itd. Duży podpis świadczy, że osoba chciałaby być kimś ważnym, bardzo znanym.
Gdy kobieta pisze tylko nazwisko lub podpis rozpoczyna się od nazwiska oznacza to ukrywanie swojej indywidualności oraz zmniejszenie swojej wartości. Gdy mężczyzna podpisuje się tylko nazwiskiem, widać że na tego mężczyznę ma duży wpływ ojciec. Podkreślenie podpisu oznacza, że osoba chce pokazać swoją siłę, ważność. Podpis lub imię w podpisnie pisane małą literą to symboliczne umniejszenie własnej wartości. Dodatkowo imię w porównaniu z pismem tekstowym jest bardziej pochylone w prawo co podpowiada pragnienie bycia postrzeganym przez otocznie jako osoba bardziej dynamiczna. Podpis bardzo czytelny określa osobę bardzo szczerą, otwartą, często bardzo ufną, wręcz naiwną. Natomiast podpis mało wyraźny może oznaczać że osoba otwarta chciałaby uchodzić za osobę tajemniczą.

Analiza grafologiczna nie tylko bada pismo lub stosowanie liter ale również bazgroły, rysunki które rysujemy w zeszycie na marginesie. Nawet bez specjalnego przygotowania analizy można stwierdzić, że delikatne linie świadczą o osobie nieśmiałe, zagubionej. Natomiast kwieciste zawijasy ukazuje romantyczkę, geometryczne rysunki ukazuje umysł ścisły. Po tym opisie widać że mały podpis może pokazać innym osobą jaki jest człowiek w życiu prywatnym lub zawodowym.