zespół na wesele

Cover band i wesele

Osoby, które zbyt późno przystępują do poszukiwań cover band i wesele mogą spotkać się z horrendalnie wysokimi cenami tego typu usług.

 

Cover band i wesele to dwa nierozłączne elementy.

zespół na weseleRynek usług weselnych ma dosyć specyficzny charakter i jeżeli podejmiemy działania ze zbyt dużą zwłoką to może się to negatywnie odbić na naszej kieszeni. Znaleźć zespół na wesele prezentujący zadowalający poziom wcale nie jest takie łatwe. Ceny tego typu usług uzależnione są od wielu czynników. Po pierwsze ważne jest to w jakim okresie sezonu weselnego jesteśmy. W szczycie sezonu element jakim jest oprawa muzyczna może okazać się znacznie bardziej kosztowny niż w początkowej czy schyłkowej fazie sezonu. Porządny cover band i wesele zawsze jest potrzebny, więc niektóre grupy mają zapełniony grafik na kilka miesięcy do przodu. Warto o tym pamiętać. Jeśli chcemy zmieścić się w budżecie i zachować przyzwoity poziom kosztów to musimy działać bardzo szybko, najlepiej od razu po ustaleniu terminu ślubu. Każdy tydzień zwłoki może nas sporo kosztować, gdyż liczba zespołów z wolnymi terminami będzie stopniowo spadać, a popyt na nie będzie rósł lub co najmniej utrzymywał się na dotychczasowym poziomie. Przy formowaniu się końcowej ceny za usługę ważne są też indywidualne cechy lokalnego lub regionalnego rynku, gdyż zapewne w pierwszej kolejności robimy rozpoznanie wśród zespołów z najbliższej okolicy. Trudno oczekiwać, żeby w każdym miejscu w Polsce dostęp do zespołów weselnych był na jednakowym poziomie. Ceny mogą różnić w zależności od tego z jaką liczbą podmiotów zapewniających podaż tego typ usług mamy do czynienia w obrębie danego terenu. Warto też sprawdzić w jaki sposób następuje rozliczenie z zespołem.

Najczęstszą praktyką jest płacenie stawki godzinowej, ale w niektórych przypadkach cover band i wesele żądają również opłat za zarezerwowanie konkretnego terminu.