Czy to ściana z cegieł?

Coraz częściej w mieszkaniach, które zostały wykonane w myśl nowoczesnego wystroju, możemy zobaczyć ściany, które wyglądają tak, jakby zostały wykonane z cegły. Czasami stanowią one element wystroju salonu, czasami możemy zobaczyć je w innych pomieszczeniach w naszym mieszkaniu. Chociaż ściany te wyglądają tak, jakby zostały wykonane z cegły, najczęściej wcale nie są wybudowane przy wykorzystaniu tego typu materiału budowlanego.

Produkty imitujące cegłę

doskonała imitacja cegły na ścianieJeśli weźmiemy to na logikę, dość łatwo jest nam zrozumieć, że trudnym byłoby wykonanie tylko jednej ściany przy wykorzystaniu cegły tylko po to, by uzyskać określony efekt wizualny. Efekt ten najczęściej jest wynikiem zastosowania odpowiednich materiałów wykończeniowych. Kiedy interesuje nas doskonała imitacja cegły na ścianie, w zależności od tego, czy efekt ten chcemy uzyskać na zewnętrznej czy wewnętrznej stronie ściany, zawsze wykorzystamy nieco inne produkty. Jeśli zależy nam na cegle na zewnątrz, najlepszymi produktami będą materiały elewacyjne, które wyglądem przypominają cegły. Po ich odpowiednim ułożeniu na powierzchni ściany, możemy mieć pewność, że uzyskamy pożądany przez nas efekt. W przypadku wykończenia wnętrza, użyjemy zupełnie innych produktów, ponieważ będą one charakteryzowały się większą odpornością na oddziaływanie czynników standardowych dla wnętrza mieszkania, np. różnego rodzaju tłuszczów czy zanieczyszczeń.

Ze względu na oczekiwanie klientów w zakresie różnych wariantów kolorystycznych materiałów wykończeniowych, w sprzedaży znajdziemy produkty imitujące cegłę czerwoną i białą. Dzięki temu mamy możliwość zakupienia takich produktów, które najlepiej pasują do przyjętej przez nas koncepcji w zakresie wyglądu wnętrza naszego mieszkania lub elewacji budynku.