Czy warto kupić okolicznościowy rozkładany stolik?

W aranżacji mieszkań o małym metrażu, liczy się kompatybilność mebli. Meble nie tylko muszą dopasowywać się stylem do innych elementów wyposażenia, ale także odznaczać się optymalnym kształtem. Do aranżacji salonów czy jadalni często musimy dobrać odpowiedni stolik okolicznościowy, a gdy chcemy zaoszczędzić przestrzeń możemy dobrać stół rozkładany. 

Jak dopasować najodpowiedniejszy stolik okolicznościowy?

stolik okolicznościowy rozkładanyKiedy musimy wyposażyć niewielką przestrzeń mieszkaniową, warto wybierać takie rozwiązania, które pozwolą nam dopasowywać meble do przestrzeni. Taki mebel jak stolik okolicznościowy, to absolutne “must have” każdego domu. Mebel ten kolorem musi pasować do innych elementami aranżacji, najlepiej też gdyby był wykonany z tego samego rodzaju drewna co inne meble, tak by stworzyć eklektyczną przestrzeń. W przypadku gdy na co dzień w mieszkaniu przebywa niewielka ilość osób, a stół używany jest bardziej jako element dekoracji i półka, a jednocześnie okazjonalnie do naszego mieszkania przybywa większa ilość osób, możemy pokusić się o zakup rozkładanego stolika. Stolik okolicznościowy rozkładany również może być wykonany z drewna, które wpasowuje się stylem w przestrzeń, jak również posiada specjalnie wysuwany drewniany panel. Umożliwia to wystawienie posiłków i zastawy stołowej na większą ilość osób. Ważne by taki panel łatwo dało się wysuwać i wsuwać z powrotem. Stoliki można dostać w najróżniejszych modelach i kształtach, z lakierowanego bądź surowego drewna. 

 

Stoliki okolicznościowe są wykorzystywane w czynnościach codziennych, jak i są pomocne do przyjmowania przez nas gości. Po skończonym posiłku możliwe jest ponowne schowanie panelu rozsuwanego pod powierzchnię stołu. Dzięki temu taki stół na co dzień nie zabiera dużo miejsca.