http://www.esa.edu.pl/

Czy warto pozycjonować portale informacyjne?

Każdy, kto choć trochę orientuje się w zawiłościach internetowego biznesu i marketingu wie, że w tej chwili, w natłoku treści w sieci, aby wybić się, należy zadbać o pozycjonowanie. Jest to oczywiste działanie, dla sklepów, czy firm zajmujących się usługami w Internecie.

Niestety jest już to mniej oczywiste, dla małych portali informacyjnych, czy serwisów tematycznych. Ale co to jest to pozycjonowanie? Zacznijmy od podstaw. Pozycjonowanie, to termin, który powstał na potrzeby polskiego rynku internetowego, z wolnego przetłumaczenia skrótu SEO (Search engine optimization). Są to ciągłe procesy, które dążą do tego, by dana storna lub serwis, najprościej mówiąc ukazywała się na najwyższych pozycjach, wyszukując informacje w Internecie, przez wyszukiwarki internetowe. Należy pamiętać, że pozycjonowanie, jak i optymalizacja stron internetowych jest procesem stałym, a nie jednorazowym. Jeżeli mowa o optymalizacji stron, to pomimo tego, że termin ten często używany jest zamiennie z terminem pozycjonowania, to optymalizacja opiera się o trochę inne metody.http://www.esa.edu.pl/ 
Czy warto pozycjonować portal informacyjny? Oczywiście, że warto, tak jak każdą inną stronę, ale też choćby, dlatego, że głównym przychodem na portalach informacyjnych są reklamy, banery, artykuły sponsorowane, lokowanie produktów czy mailing reklamowy. To czy nasz serwis będzie atrakcyjny dla naszego zleceniodawcy, jako strona z dużym potencjałem reklamowym, zależy głównie od statystyk; liczby odsłon, wizyt, unikalnych użytkowników czy średniego czasu spędzanego przez czytelnika na stronie. Dla zwiększenia tego współczynnika, idealnym wręcz jest właśnie proces pozycjonowania, który zadba o częstotliwość odwiedzin na stronie, przy równoczesnym zadbaniu o to, by ruch ten był jakościowy, a nie tylko ilościowy. Artykuły informacyjne powinny być jak najczęściej aktualizowane, jakość generowanego ruchu powinna wynikać z naturalnych wyników wyszukiwania, a nowe informacje powinny być na bieżąco indeksowane przez wyszukiwarki.

Źródło: http://www.esa.edu.pl/