Czy warto wypożyczyć auto, zamiast kupić?

Najczęściej wypożyczalnie samochodów kojarzą nam się, z tym że potrzebujemy auto na kilka dni. Jednak jak się okazuje wiele wypożyczalni samochodów oferuje wynajem na dłuższy okres, kilku miesięcy albo nawet całego roku. Wtedy wypożyczenie auta może być dla nas zdecydowanie bardziej opłacalne niż zakup własnego.

Kto pomoże w wynajęciu samochodu z wypożyczalni?

Kraków - wypożyczalnia samochodówMusimy o tym pamiętać, że w wypożyczalni samochodów pracują osoby, które mają doświadczenie i dużą wiedzę w branży motoryzacyjnej. Oznacza to, że osoby takie będą mogły nam doradzić, na które auto się zdecydować, a także, jakie dodatkowe wyposażenie wybrać. W sytuacji, kiedy będziemy podpisywać umowę, to dokładnie wyjaśnią nam oni wszystkie niejasne przepisy prawne oraz rozwieją wszelkie wątpliwości, abyśmy mieli pewność, że podejmujemy dobrą decyzję. Wynajem samochodów osobowych oraz dostawczych znajdziemy w takich miastach jak Warszawa, Łódź lub Kraków – wypożyczalnia samochodów zajmuje się serwisowaniem pojazdów, a także ich ubezpieczeniem i nie musimy martwić się o takie sprawy. Warto mieć pod ręką dobrą wypożyczalnie samochodów, które pomoże nam zarówno w prywatnych wyjazdach na wakacje, ale także w sytuacji, gdy nasze auto niespodziewanie ulegnie awarii, a my musimy zawieźć dzieci do szkoły. Dodatkowo zawsze, gdy dojdzie do kolizji drogowej i nasze auto będzie uszkodzone z winy drugiego kierowcy, to będziemy mogli liczyć na podstawienie auta zastępczego z OC sprawcy bez żadnych dodatkowych opłat.

W przypadku wynajmu samochodów przez firmy, które chcą od razu wypożyczyć całą flotę pojazdów, to najlepiej nie jest porozmawiać osobiście i podpisać indywidualną ofertę. Wtedy też doświadczeni pracownicy pomogą nam dostosować umowę do naszych potrzeb, abyśmy zmaksymalizować zysk ze wypożyczonych samochodów.