Prywatny detektyw

Dobry detektyw złapie złodzieja

Ostatnio spotkała mnie bardzo niemiła sytuacja. Z mojej klatki schodowej w bloku z warszawie został mi skradziony rower. Postawiłam go tylko na chwilę, by otworzyć drzwi i wnieść zakupy, które wiozłam na jego bagażniku, a kiedy wyszłam znowu na korytarz już go nie było. Sprawdziłam wszędzie czy rower się nie potoczył, nikt go nie przestawił, ale nigdzie go nie było. Na szczęście pomógł detektyw chociaż początkowo sytuacja wyglądała niedobrze.

Sprawdzony detektyw przy sprawie kradzieży

Prywatny detektywObeszłam wszystkie piętra wzdłuż i wszerz i nadal nic. Udałam się na najbliższy posterunek policji w warszawie, ale policjanci powiedzieli mi, że to sprawa beznadziejna, bo ciężko jest znaleźć rower, a nie miałam pojęcia, kto mógł go zabrać. Byłam jedynie przekonana, że to ktoś z mojego bloku, bo nikt inny tak szybko by nie zabrał roweru, a gdyby mnie obserwował, to bym go zobaczyła na klatce schodowej. Rower nie był już nowy, ale bardzo wygodny i trudno dostępny obecnie. Gdybym zobaczyła go na ulicy to na pewno bym go rozpoznała. Skoro nie policja, to prywatny detektyw może być lepszym wyjściem. On powinien sobie poradzić z rozwiązaniem tej zagadki. Nie będzie miał na głowie tylu zleceń ile policjanci i przecież mu płacę za rozwiązanie sprawy, więc powinien się do tego przyłożyć. Wypyta wszystkich sąsiadów czy niczego nie widzieli, obejrzę sklepy i komisy w których rower mógł byś zastawiony, a ja ostatecznie odzyskam swoją zgubę. Kto jak kto, ale detektyw z warszawy powinien dać sobie radę z jednym rowerem. I miałam rację. Na początku mówił, że jeszcze nie ma pewności, ale ma trop, który zamierza sprawdzić.

Potrzebuje tylko czasu na obserwacje, żeby potwierdzić, czy jego podejrzany to nasz sprawca. Po kilku dniach stanął w moich drzwiach z rowerem i nazwiskiem sprawcy, a ja mogła udać się na policję. Usługi jakie świadczy detektyw  to była świetna sprawa i cieszę się, że nie czekałam aż policjanci ją rozwiążą.