Drzwi szklane

Domowe zastosowanie szkła

Planując generalny remont w mieszkaniu można pokusić się o całkowita zmianę dotychczasowego wystroju stawiając np. na szkło, które jest zdecydowanie materiałem ekologicznym, stwarzającym szereg możliwości dzięki współczesnym metodom formowania szkła, a przede wszystkim eleganckim i łatwym w utrzymaniu w czystości.

Jak możemy wykorzystać szkło w domu?

Drzwi szklaneNajczęściej spotyka się szkło w łazienkach, w zabudowach kabin prysznicowych, gdzie drzwi szklane warszawa stanowią lepsze zabezpieczenie łazienki niż zasłonki. Są one oczywiście odpowiednio wyprofilowane w zależności od kształtu brodzika. Stosowany jest tam system, w który montuje się drzwi przesuwne, składające się np. z czterech elementów, ułatwiające korzystanie z kabiny. Częstokroć też spotyka się w pomieszczeniach łazienkowych zabudowy szklane montowane bez kabin, bezpośrednio na powierzchni podłogi, z wykorzystaniem odpowiednich profili oraz z odpływami umieszczanymi w podłogach. Jest to coraz bardziej popularna metoda wyposażania łazienek i wydaje się być prosta, w szczególności jeśli chodzi o utrzymanie czystości, sprawia też wrażenie większej przestrzeni, szczególnie w mniejszych łazienkach. Oczywiście szkło stosowane w łazienkach musi spełniać odpowiednie parametry, koniecznie musi być to szkło hartowane, często zabezpieczone dodatkowo foliami ochronnymi zapobiegającymi rozsypaniu się szkła w przypadku rozbicia. Tafle szkła mogą być także w różnoraki sposób ozdabiane, gama wzorów jest ogromna od form kwiatowych do wzorów geometrycznych. Wybór tafli szkła to podstawowy problem, ale dochodzą do tego konieczne profile czy tzw. klipsy, na których całość należy zamontować. Ponadto wybiera się szereg dodatkowych elementów takich jak uchwyty i całą gamę okuć odpowiednich do szkła, oraz wystroju łazienki. Szkło można także zastosować w meblach łazienkowych, chociażby częściowo, stosując szklane skrzydła drzwiczek szafek łazienkowych.

Równie elegancko prezentują się wszelkie szklane ozdoby i dodatkowe wyposażenie ze szkła barwionego. Tak urządzone wnętrze będzie zawsze eleganckie i ponadczasowe.