Dopieszczaj swoich najemców!

Na tym niestabilnym rynku nieruchomości trzeba nam większej ilości najemców w sprzedaży detalicznej lub w ramach komercyjnych nieruchomości inwestycyjnych, a tych najemców, których już masz – musisz chronić, dopieszczać by nie odeszli. Jakichkolwiek błędów należy unikać za wszelką cenę.

Czynsz i przepływ środków pieniężnych muszą być pilnowane na wysokim poziomie.

Mały popyt na wynajem nieruchomości można tolerować przez jakiś czas, jeśli jest to czas dobrze zarządzany z planem na przyszłość. Każdy musi jakoś przejść przez czas spowolnienia gospodarczego, gdy chodzi o wynajem detalicznej nieruchomości inwestycyjnych i obszar jakim jest Śląsk nie jest tutaj żadnym wyjątkiem.

Agenci zajmujący się wynajem nieruchomości o właściwościach konkurencyjnych wciąż i wciąż szukają lokatorów i zgadzają się na wszystkie rodzaje umów najmu, aby przyciągnąć nowych najemców do swoich nieruchomości. Więc jak można znaleźć nowych najemców nieruchomości, aby przetrwać? Na tym rynku zachwalany jest jest osobisty kontakt na masową skalę, to on będzie wspierał twoją stabilność najemców, jak i będzie nieocenioną pomocą w trakcie procesu poszukiwawczego. Biznes nadal trwa, a lokatorzy potrzebują wysokiej jakości pomieszczeń do pracy. Twoje umiejętności jako agenta nieruchomości rodzaju komercyjnego lub detalicznego są ważne w znalezieniu najemców, ale teraz stały się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Musisz kłaść stały nacisk na poszukiwanie najemców. Ważna jest świadomość regionalnej demografii i stały kontakt ze swoimi najemcami.

Pewna koncepcja, która działa dobrze w tego typu problemach związanych z recesją to koncepcja która sugeruje, że jeśli wynajem oferuje duży najemca korporacyjny o ugruntowanej pozycji biznesowych przepływów pieniężnych może udzielić wynajmu na zasadzie hotelu, w sensie że najemcy zaczynają płacić dopiero po jakimś czasie. Bardzo ważne jest tu obliczenie wszelkich kosztów, opracowanie strategii by wiedzieć czy taka inwestycja opłaca się w sensie długoterminowym.