Doskonała ochrona przed słońcem w postaci rolet

 

Najpierw królowały firany w różnych krojach, wzorach, a nawet kolorach. W późniejszych czasach ich miejsce zajęły żaluzje, a dziś rządzą rolety! Co sprawiło, że skradły one serca tak wielu osobom? I jaki jest ich prawdziwy fenomen?

Wspaniałe i piękne rolety z Bydgoszczy

roletki bydgoszczMieszkanie, które wynajmujemy od kilku miesięcy z moją przyjaciółką, znajduje się na samej górze wielorodzinnego domu. Oznacza to, że dach w jednym z pokoi jest skośny i to właśnie w nim znajdują się okna. Z racji tego, że pokoik wydawał mi się bardzo uroczy, wybrałam go sobie. Po pewnym czasie zauważyłam jednak pewne minusy, jakie niosą ze sobą właśnie takie okna. Słońce, szczególnie w okresie wakacyjnym potrafi dać mocno w kość, a kiedy tym bardziej świeci dosłownie nad naszymi głowami, wydaje się nie do zniesienia. Firanki raczej nie ma jak zainstalować na tego typu oknach, a żaluzje nie tylko nadają surowego klimatu, ale i nie chronią idealnie przed słońcem, które potrafi się wedrzeć pomiędzy szczelinami. Pozostało już zatem pokładać wszelkie nadzieje w roletach. Odwiedziłam zatem sklep w pobliżu, który posiadał w swojej ofercie gustowne roletki. Bydgoszcz – posiada mnóstwo sklepów z roletami, czy żaluzjami, dlatego wiedziałam, że nawet jeśli tu nie znajdę niczego, zawsze mogę z łatwością poszukać gdzie indziej. Na szczęście sklep do którego poszłam, był doskonale zapatrzony, a mi udało się znaleźć piękne rolety pasujące do koloru ścian. Wyglądały bardzo solidnie, a ich cena nie była nawet wygórowana, więc z chęcią je zakupiłam.

Roletki okazały się bardzo łatwe w montażu i o wiele szybciej mi z nimi poszło, niż w przypadku, kiedy montowałyśmy żaluzje w pokoju mojej przyjaciółki. Dodatkowo, kiedy okna były zasłonięte, przenikające światło nadawało wspaniałą poświatę w kolorze roletki, co sprawiało, że pokój robił się naprawdę przytulny. Co jednak najważniejsze, rolety doskonale chroniły przed słońcem i wreszcie nie musiałam mrużyć oczu chodząc za dnia p pokoju!