dron

Dron z kamerą dla fotografa

Interesuję się fotografią. Lubię robić przede wszystkim zdjęcia krajobrazowe, choć zdarza się, ze znajomi proszą mnie, żebym zrobiła im zdjęcia. Moim zdaniem nie wychodzą mi tak dobrze, jak krajobrazy, ale jeśli przyjaciele proszą to nie można odmówić.

Dlaczego drony mogą się przydać fotografom?

dronCały czas staram się doskonalić, a także zaopatrywać w nowy sprzęt. Moje lustrzanka nie jest może najnowsza, ale daje radę. Kupiłam do niej nowy szerokokątny obiektyw, żeby robić jeszcze lepsze zdjęcia. Mam także kilka filtrów na obiektywy, żeby wszystko było jak należy. Ostatnio bardzo zainteresowała mnie fotografia z lotu ptaka. Kiedy się leci samolotem to raczej ciężko jest zrobić dobre zdjęcie, podobnie skacząc ze spadochronem. Niektórzy śmiałkowie się decydują. Jako filmowanie może jest to niezłe, ale zrobienie dobrego, ostrego zdjęcia graniczy z cudem. Teraz jednak odkryłam drony i akcesoria jak na przykład plecak dji maverick. Można nimi sterować, a dron z kamera potrafi zrobić bardzo ładne zdjęcia. Widziałam jedna stronę z takimi zdjęciami i się nimi zachwyciła. Musiałam mieć takiego drona. Od tamtej pory zbierałam fundusze na drony i niedawno udało mi się go kupić. Sterowanie nim nie jest takie proste jak się nim wydaje, ale na szczęście jego konstrukcja jest mocna, więc nic mu się nie stało. Teraz w każdy weekend staram się uczyć sterowania dronem i robienia nim zdjęć. Quadrocopter może także ,,zawisnąć” w miejscu, dzięki czemu mogę spokojnie uchwycić taki kadr, jak bym chciała.

Na razie moje zdjęcia nie są może bardzo dobre, ale cały czas się uczę i myślę, że wkrótce zacznie wychodzić mi to coraz lepiej. To na pewno bardzo ciekawy rodzaj fotografii i zamierzam się w nim doskonalić.