Drukowanie ulotek i plakatów

Podobno ulotki to nie jest najlepszy w chwili obecnej sposób reklamowania firm, jednakże wciąż cieszą się ogromną popularnością i wiele firm stosuje tego rodzaju marketing. Drukowanie ulotek najczęściej zlecają większym firmom, które w szybki sposób drukują ogromne ilości ulotek. Mogą to być ulotki na śliskim papierze, czy zwykłym, ale w małym formacie.

Popularne są też ulotki w formie książeczek z kuponami, bowiem zwykle po wzięciu takiej ulotki ląduje ona w śmietniku. Jeśli jednak zapewnia nam jakiś rabat, to chętniej zabieramy ją ze sobą. W chwili obecnej prawie każda drukarnia zajmuje się drukowaniem ulotek, a w przypadku plakatów wygląda to zupełnie inaczej. Po pierwsze należy szukać specjalnej drukarni, nie każda zajmuje się drukiem wielkoformatowym. Oczywiście jeśli chcemy wydrukować niewielkie plakaty to nie musimy daleko szukać, każda drukarnia wykona nasze zlecenie. Jeśli jednak potrzebujemy plakatów o większych rozmiarach niezbędna będzie drukarnia offsetowa.
Tutaj należy również pamiętać, że niektóre drukarnie mają bardzo restrykcyjny regulamin i drukują tylko wtedy, gdy zamawiana jest większa ilość plakatów. Jeśli więc potrzebujemy mniejszej ilości, musimy sprawdzić, czy dana firma wykonana dla nas takie zlecenie. Jest to niezwykle istotne, bowiem możemy zostać zaskoczeni tym, że drukarnia zamiast 10 plakatów wyśle ich 100, bo liczbę 10 w mailu potraktują jako zwykłą pomyłkę. Aby nie być zaskoczonym ogromnym rachunkiem i tym, że zamiast 10 plakatów, mamy 100.
W przypadku drukowania plakatów ważny jest też wybór papieru. Po pierwsze nie może to być zwykły papier, zwłaszcza jeśli plakaty mają być wywieszone na zewnątrz. Jeden deszcz i plakatu nie ma. Ważna jest więc jakość papieru, najlepiej, żeby był śliski. Należy również dobrać odpowiednia kolorystykę, aby litery były widoczne i nie raziły po oczach. Ponadto liczy się również to, czy plakat przyciąga uwagę.

Zwykły tekst nie zachęci osób do przybycia na spektakl, czy kupienia produktu lub też wzięcia udziału w jakimś wydarzeniu.