Duży transport tylko w folii strech jumbo

W wielu gałęziach handlu i przemysłu konieczne jest przywiązywanie bardzo dużej uwagi do kwestii poprawnego zabezpieczenia przewożonych surowców i gotowych produktów. Szczególnie zależy na tym przede wszystkim firmom trudniącym się transportem towarów, a także stronom transakcji.

Nikt nie chce bowiem odebrać uszkodzonego ładunku, a przewoźnik pragnie dbać o swoją renomę. Dlatego też w tym biznesie bardzo powszechnie znajduje swoje zastosowanie folia stretch jumbo. Najważniejsze w transporcie długodystansowym jest ochronienie dużej palety z towarem przed działaniem takich czynników jak deszcz, śnieg, prażące słońce czy po prostu różnego rodzaju zanieczyszczenia.
Wszystkie te warunki spełnia właśnie tego typu folia. Na podkreślenie zasługują takie atuty folii stretch jak niezwykła jej rozciągliwość, pozwalająca doskonale owinąć ładunek, a także fakt, że świetnie przylega do owijanej powierzchni. Folia ta jest też termokurczliwa, a więc taką ochronę z kilku warstw folii można dodatkowo uszczelnić, co spowoduje, że taśma pakowa będzie praktycznie niepotrzebna. Najważniejszą jednak zaletą folii jumbo jest to, iż charakteryzuje się ona niebywałą wytrzymałością na uszkodzenia. Towar zabezpieczony folią jumbo pozostanie praktycznie nienaruszony, gdyż przedziurawienie, rozdarcie czy przetarcie wielowarstwowej folii jest praktycznie niemożliwe dla nikogo, kto nie posiada przy sobie noża lub innego ostrego narzędzia.

Sprzyja to także temu, iż możliwość kradzieży pojedynczych sztuk towaru z palety jest mocno ograniczone. Każdy producent folii stretch wytwarza ją też w kilku wersjach kolorystycznych i w wariancie transparentnym. Umożliwia to dobrą organizację pracy na magazynie, gdyż pozwala łatwo identyfikować typ ładunku.