Dysk wysokiej pojemności do rejestratora

Dyski twarde, jakiegokolwiek rodzaju i pojemności by one nie były, mają jedną zasadniczą wadę: w pewnym momencie kończy się na nich miejsce. Przy używaniu monitoringu o najwyższej jakości obrazu, miejsce kończyło się nam zawsze w najmniej spodziewanym momencie, czasem kasując nagrania potrzebne do jakiegoś zdarzenia.

Pojemne dyski do rejestratora

dyski do monitoringuChcąc osiągnąć jak najwyższą jakość obrazu i płynność sterowania monitoringiem na naszym obiekcje, zainstalowaliśmy tam system wysokiej rozdzielczości. Był to bardzo nowoczesny monitoring, zaopatrzony w całości w kamery obrotowe o ogromnych możliwościach zbliżenia i jakości obrazu której żaden inny system nie mógł zaoferować. Tak zaawansowany monitoring wymagał jednak bardzo dużej ilości dysków do rejestratorów. Standardowy system monitorowania potrzebował zaledwie jednego dysku, by pomieścić nagrania nawet z kilku miesięcy wstecz. Nasz monitoring do tego samego wymagał co najmniej czterech dysków. Postanowiliśmy więc dokupić dodatkowe dyski do monitoringu o najwyższej obecnie dostępnej pojemności, wydłużając czas przechowywania materiału niemal dwukrotnie. Nie chcąc oszczędzać na tanim, niesprawdzonym sprzęcie, zamówiliśmy dyski najwyższej jakości, szeroko polecane tak przez agencje ochrony jak i prywatnych użytkowników. Miały one świetną charakterystykę i działały sprawnie nawet przy dużym obciążeniu, pozwalając na bezproblemowy zapis i przechowywanie nagranego materiału bez obaw o jakiekolwiek uszkodzenia zapisanych danych.

Odczyt również nie stwarzał problemu, nawet jeśli materiał był pobierany z aktualnie pracującego dysku. Przede wszystkim, były one solidne i wytrzymałe, przez co jakiekolwiek awarie nie mogły mieć miejsca podczas prawidłowego użytkowania, a ich przewidywana żywotność sięgała kilkunastu lat.