Ekologiczne torby wykonane z papieru i torby na prezenty

Torby plastikowe rozkładają się bardzo długo. Oczywiście teraz coraz więcej firm produkuje tzw. torby biodegradowalne, ale niestety nadal na rynku królują torby wykonane z materiałów rozkładających się latami. W związku z tym niektóre firmy stawiają na ekologiczne rozwiązania, a takimi są z pewnością torby papierowe (które również mogą być wykorzystywane wiele razy).

Wykonywanie toreb papierowych z papieru typu kraft

torby papierowe śląskTakie torby wykonywane są najczęściej ze specjalnego rodzaju papieru, jakim jest papier kraft. Jest to papier albo w kolorze białym albo w kolorze brązowym. To właśnie ten rodzaj papieru wykorzystywany jest najczęściej do produkcji toreb ekologicznych. Biały papier kraft ma gramaturę 120. Jeśli chodzi o brązowy papier kraft, to jego gramatura wynosi 90/100 g. W tym przypadku surowców nie uszlachetnia się. Wynika to z tego, że są to rozwiązania ekologiczne, a wszelkie foliowanie, laminowanie temu nie służą. To właśnie takie torby papierowe śląsk cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Ludzie są coraz bardziej świadomi i starają się dbać o środowisko. Wykorzystanie toreb ekologicznych to na pewno bardzo dobre rozwiązanie. Poza torbami wykonywanymi z papieru typu kraft są też takie, które wykonuje się z papieru ozdobnego i o specjalnym zastosowaniu. Takie torby wykonuje się z naprawdę szerokiego asortymentu papierów ozdobnych.

Są one wybierane przez klienta. Dodatkowo dołącza się tutaj folię polipropylenową. To nie jest już ekologiczne rozwiązanie, ale też chętnie stosowane – szczególnie jeśli chodzi o torby do pakowania prezentów. Na takich torbach nadrukowywane są różne ozdoby. Tego typu torby papierowe są jednak droższe. Niemniej jednak w przypadku większych zamówień można zaoszczędzić. Torby na prezenty sprzedawane są w kwiaciarniach i zwykłych sklepach.