ekspertyzy budowlane

Ekspertyzy budowlane oraz ich zastosowanie

Dziedzina termografii, na której opierają się wszelkie badania termowizyjne, znajduje szeroki zastosowanie w wielu różnych sektorach, branżach oraz niszach gospodarczych. Oczywiście w tej chwili najbardziej rozpoznawalną formą wykorzystania omawianych technologii są certyfikaty energetyczne opierające się na pomiarach termowizyjnych.

Ekspertyzy budowlane uzależnione od czasu i powierzchni

ekspertyzy budowlaneW tym kontekście termowizja stanowi bardzo wygodne rozwiązanie, które nie tylko zapewnia wysoki poziom dokładności, ale również sprawia, że koszt wykonywanych pomiarów jest dosyć niski. Dzieje się tak ze względu na dużą oszczędność czasu. Wiadomo, ze ceny za tego typu ekspertyzy budowlane-Kraków są uzależnione albo od czasu, jaki należy poświęcić na wykonanie usługi albo od powierzchni użytkowej budynku, który jest poddawany badaniu. Istotnym elementem jest również fakt czy w tej chwili liczba oddawanych inwestycji budowlanych rośnie czy spada, gdyż certyfikaty energetyczne są niezbędne przy oddawaniu każdego nowego budynku. Budownictwo i ekspertyzy budowlane to nie jedyny element, który wykorzystuje termowizja. Nie możemy zapominać o tym, że termowizja bywa również przydatna podczas badań instalacji elektrycznych oraz różnego rodzaju maszyn i urządzeń przemysłowych, szczególnie w rejonie Krakowa oraz okolic. Bardzo istotną kwestią jest również znaczenie pomiarów termowizyjnych w kontekście linii wysokiego napięcia.

Pogotowia energetyczne, które regularnie badają tego typu instalacje są coraz częściej wyposażone w urządzenia termowizyjne. Warto również wspomnieć o rzadziej spotykanych zastosowaniach, np. w medycynie. Celem jest grupowy pomiar temperatury ciała, która może wskazywać na infekcję.