Fajka wodna dla każdego

Fajka wodna, czyli inaczej shisha, to dawny arabski wynalazek, który przetrwał do naszych czasów i zyskał olbrzymią popularność na terenie Europy. Znane są kawiarenki, które bazują głównie na udostępnianiu shishy, z wkładami o bardzo wielu aromatach. Miejsca takie są zwykle niesamowicie klimatyczne oraz oryginalne. Nie trzeba jednak iść do takiej kawiarenki, aby zapalić fajkę wodną, ponieważ jest ona łatwo dostępna i możemy zakupić ją do domu

Shisha dostępna dla każdego

niska cena shishyChociaż fajka wodna najczęściej bazuje na zasadzie tytoniu (chociaż istnieją do niej również melasy, które nie zawierają nikotyny, są jednak zdecydowanie mniej popularne), nie notuje się od niej uzależnień. Swojego czasu trwały nawet badania, które wykazały że fajka wodna, może przyczynić do poprawy stanu naszych płuc, gdyż jest swoistym rodzajem inhalacji. Nie może jednak być nadużywana. Ponieważ fajkę wodną najczęściej pali się w grupie, przyjęło się że może być ona zarówno przyczyną spotkania, jak i dodatkiem do przyjemnego wieczoru. Niska cena shishy, powoduje że jest ona dostępna dla każdego. Tanie jest również jej utrzymanie, ponieważ wszystko czego potrzebujemy to woda (wystarczy zwyczajna, z kranu), tytoń (sprzedawany w trafikach po niewygórowanych cenach) oraz specjalne węgielki, które kosztują dosłownie kilka złotych. Jest to więc niedroga i dla wielu osób bardzo przyjemna forma spędzania czasu ze znajomymi, bądź też samodzielnej przyjemności.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup fajki wodnej, ponieważ jest to bardzo przyjemny sposób spędzenia czasu ze znajomymi. Dzięki niewielkim gabarytom łatwo można zabrać ją na przykład w plener, a sama forma jej palenia (przekazywanie wężyka z ustnikiem z rąk do rąk) powoduje wzmocnienie więzi, pomiędzy osobami wspólnie shishę palącymi.