folia one way vision

Folia monomeryczna czy one way vision?

Folia monomeryczna to samoprzylepna, ekonomiczna folia, dostępna w kolorze białym lub transparentna(bezbarwna), w wersji matowej lub błyszczącej. natomiast folia one way vision to folia perforowana, która przepuszcza światło. 

Kiedy użyć one way vision?

Ta pierwsza to folia do ogólnego, więc szerokiego zastosowania, przeznaczona do oklejania płaskich, twardych powierzchni, takich jak płaska blacha, płyta z PCV, metal itp. Folia monomeryczna nadaje się więc idealnie na szyldy reklamowe, tablice, plansze. Można nią okleić samochody dostawcze i osobowe, jak również pojazdy komunikacji miejskiej (choć tu lepiej sprawdzi się folia one way vision), choć nadaje się także do oklejania drzwi, szaf i szafek. Folia ta może być także sfolia one way visiontosowana jak większy rodzaj naklejek np. umieszczonej na tylnej szybie samochodu, nie trzeba więc oklejać całego auta. Należy pamiętać, iż folia monomeryczna posiada tak zwaną pamięć kształtu. Oznacza to, ze jeśli nakleimy ją na wypukłe lub wklęsłe powierzchnie np. zderzak samochodowy, uchwyt od szafki, po krótkim czasie zacznie się od tych miejsc odklejać, żeby wrócić do swojego kształtu pierwotnego. Folia monomeryczna przeznaczona jest do krótkotrwałego stosowania (choć w tym przypadku krótko oznacza około trzy lata). Jeśli chcemy przedłużyć trwałość reklamy możemy zabezpieczyć ją laminatem. Ochroni to przed zabezpieczeniami mechanicznymi np. zadrapaniami spowodowanymi np. przejechaniem wózkiem sklepowym po drzwiach czy zahaczeniem przy wkładaniu towaru do bagażnika. Folie monomeryczne klei się zwykle klejem standardowym (bezbarwnym, białym). Występuje również wersja z już nałożonym klejem, dzięki czemu łatwiej i szybciej możemy nakleić nasza grafikę. Ostatnio w ofercie są obecne folie klejone ciemnym klejem (czarny, szary), dzięki któremu kolor podłoża na którego naklejamy folię nie będzie przez nią przebijał. Folia nadaje się idealnie na wystawy i stoiska, gdzie dobrym dopełnieniem będą systemy roll up. Folia one way vision zazwyczaj jest używana do oklejania reklam na pojazdach głównie autobusach komunikacji miejskiej.

To jaką folię użyjemy czy one way vision czy monomeryczną zależy od tego do jakich celów będzie używana i jak duże pieniądze chcemy wydać.