Garderoby w domu

Współcześnie odchodzi się od standardowych szaf i pojemnych meblościanek, a bardzo często aranżuje się jakąś część domu lub mieszkania jako garderoba. Często na potrzeby garderoby wykorzystuje się nawet całe pomieszczenie, oczywiście w miarę możliwości mieszkaniowych.

W takim pomieszczeniu można zastosować otwarte półki, drążki na wieszaki ubraniowe, szuflady i różnego rodzaju szafki na buty. Często stosuje się zamknięte szafy, głównie z drzwiami przesuwnymi, na przykład na metalowych prowadnicach, które pozwalają zaoszczędzić znaczną część przestrzeni.
Bardzo fajnym rozwiązaniem jest system elfa. System elfa oferuje: wieszaki, drzwi przesuwne, systemy półek, systemy szuflad, różnego rodzaju kosze i systemy na buty. Elfa wprowadza ład i harmonie wśród odzieży i obuwia, zapewnia optymalne wykorzystanie miejsca, nie tylko na odzież, ale również na inne artykuły gospodarstwa domowego. Produkty, jakie znajdziemy w ofercie systemu Elfa możemy również wykorzystać na przykład w spiżarni, łazience, czy nawet w garażu. Możemy także zmienić wnętrze szafy, która już posiadamy.
Obok głównej cechy, jakie daje nam to rozwiązanie, czyli praktyczności, mamy estetykę i nowoczesność. Wykończenie możemy oczywiście dopasować do stylu, jaki panuje w naszym domu lub mieszkaniu. Wybieramy rodzaj płyty, kolor, dodatki, warto również zastanowić się na opcją drzwi przesuwnych z lustrem, które optycznie zwiększa przestrzeń danego pomieszczenia.

Takiego typu rozwiązanie warto również zastosować w przedpokoju. Dobrać również możemy różnego rodzaju oświetlenie, najlepiej LED, które jest energooszczędne.