pałac

Gdzie zamieszkać?

Wkrótce nasza rodzina się powiększy. Już za kilka miesięcy na świat przyjść ma nasze pierwsze dziecko. W związku z tym w naszym życiu zajdzie dużo zmian.

Wiele osób z podjęciem decyzji o zamieszkaniu bardzo długo zwleka

pałacOd kilku miesięcy gromadzimy przedmioty potrzebne dla niemowlaka i z przerażeniem stwierdzamy, że brakuje nam miejsca w naszym mieszkaniu. Początkowo nie myśleliśmy o zmianie mieszkania, jednak wizja ta wydawała się coraz bardziej realna. Z ciekawości zaczęliśmy przeszukiwać oferty agencji nieruchomości. Na stronie głównej wyświetliły nam się piękne zamki na sprzedaż. Rozśmieszyło nas to, gdyż zawsze wydawało nam się, że takie obiekty to zabytki i nie można ich od tak kupować. Temat ten jednak tak nas zaciekawił, że poszukaliśmy więcej informacji. Okazało się, że w ofercie są także średniowieczne pałac na sprzedaż wraz z całą zabudową, a także renesansowy dworek na sprzedaż, w którym kiedyś mieszkał Adam Mickiewicz. Oferty naprawdę nas zaciekawiły, oczywiście nie było nas stać na tego rodzaje nieruchomości jednak historia tych miejsc była naprawdę ciekawa. Jednak pora była wrócić do rzeczywistości. Mieszkania w naszym mieście były bardzo drogie, dlatego porównaliśmy je z małymi domkami jednorodzinnymi. Te wyglądały bardzo obiecująco. Ceny były podobne do mieszkań, jednak metraż o wiele większy.

Dodatkowo standard takich miejsc był bardzo wysoki. Dlatego zdecydowaliśmy się na kupno małego domku jednorodzinnego. Zachęca nas również fakt, że w końcu będziemy w pełni u siebie, a nie pod władzą spółdzielni czy denerwujących sąsiadów.