gra planszowa

Gra planszowa- szachy

Dzień dwudziestego lipca to wielkie świto miłośników arcytrudnej gry. Właśnie wtedy obchodzi się Międzynarodowy Dzień Szachów. Każdy kto kiedykolwiek próbował rozegrać w nich partię, wie, ze to nie jest zwyczajna gra planszowa, w którą każdy może zagrać.

Gry planszowe to świetny sposób na zabicie nudy

gra planszowaW przeciwnym razie na Olimpiadzie obok szachów, mielibyśmy także medalistów warcabów, rekordzistów w szybkości rozegrania chińczyka, czy mistrza wybierania bierek ze stosiku. Szachy to coś więcej, niż gra, szachy to liczne łamigłówki sklep, które na każdym kroku trzeba rozwiązywać. To gra, która jest obecna w kulturze światowej już od szóstego wieku naszej ery, zatem miała czas by zostać dopracowaną, gracze mogli poznać różne strategie, przeglądać rozegrane partie dawnych mistrzów, mieć dużo czasu na naukę. Obecnie w szachy można zagrać nawet z komputerem, choć wyniki tych rozgrywek często są podważane, jak w przypadku gry między arcymistrzami szachowymi, a komputerem IBM, kiedy to dochodzi najczęściej do remisów. Gry planszowe często polegają na losowości, czyli, że wygrana zależy od rzucania kostką, otrzymanych pionków, czy wylosowaniu karty z zadaniami. Jednym losowaniem do którego dochodzi w szachach jest losowanie koloru pionków (białe lub czarne). Pozostała część gry to myślenie, strategia, łamigłówki, obserwowanie przeciwnika, próba przewidzenia jego ruchów. Żeby dojść do perfekcji w tej grze potrzeba lat ćwiczeń, tysięcy rozegranych pojedynków, wielogodzinnych treningów. Tylko poprzez praktykę można zostać mistrzem, choć oczywiście przeglądanie rozgrywek znanych szachistów i ich analizowanie na pewno też nam pomoże w doskonaleniu się w tej dziedzinie.

Gry planszowe, nawet te najbardziej skomplikowane, które można kupić tylko w specjalistycznym sklepie w Warszawie, nie mogą się równać z szachami. Szachiści są doceniani za swoje umiejętności i najlepsi z nich potrafią zarabiać rocznie miliony na międzynarodowych turniejach i zyskać licznych sponsorów. Sklep z grami planszowymi na pewno ma szachy w sprzedaży.

Temat ten jest bardziej poruszany na stronie:

https://www.moriongames.pl/lamiglowki-c-8.html