Jak działa olej z CBG?

 

Oleje konopne zwykle mają czarną barwę, ale zdarzają się też te o złotym kolorze. Jeśli chodzi o różnice między nimi, to otrzymuje się je w inny sposób, stąd też inna barwa, jak też nieco inne walory smakowe. Jeśli natomiast chodzi o działanie, jego istotą jest zawartość składników czynnych.

Kompleksowo działający olej konopny

olejek cbg 10W przypadku czarnych olejów, ich smak jest bardzo wyrazisty, gdyż mocno gorzki, co nie wszystkim jego użytkownikom odpowiada. W takiej sytuacji dobrze jest zdecydować się na zakup jednego ze złocistych olejków, gdyż są pod tym względem, o wiele łagodniejsze. Zarówno w przypadku czarnych, jak i złotych olejków, mamy do czynienia z tymi standardowymi, czyli zawierającymi sam kannabidiol, jak i tymi, w jakich znaleźć możemy pełne spektrum kannabinoidów, na czele z kannabigerolem (CBG). Ta substancja czynna jest tą, w której początek mają wszystkie inne, toteż, ze względu na ten fakt, nazywa się ją pierwotną komórką konopi. Trudność w jej pozyskiwaniu polega na tym, że występuje w małych ilościach i tylko w określonej fazie rozwoju rośliny. Jednym z szeroko polecanych wyrobów, z uwagi na rozsądną cenę i skuteczność działania, jest olejek CBG 10%.  Ten produkt można znaleźć w, niemal, każdym sklepie konopnym, choć dużo prościej o to w tych internetowych, gdyż oferują znacznie szerszy asortyment. Warto również zaznaczyć iż olejki konopne, zawierać mogą nie więcej niż 0,2% THC, w związku z czym nie wykazują właściwości psychoaktywnych.

Stosowanie olejów konopnych, w których występuje wiele kannabinoidów, jest dla naszego organizmu niezwykle korzystne. Działają one bowiem szybciej i dłużej, przez co nie jest konieczne częste przyjmowanie kolejnych dawek. Warto również wspomnieć iż te wyroby nadają się do waporyzacji.