Jak przeprowadza się izolację przeciwwodną?

Niezależnie od wielkości budynku mieszkalnego, domownicy chcą czuć się komfortowo i bezpiecznie w pomieszczeniach o niezabrudzonych wilgocią i pleśnią ścianach. Jest to możliwe dzięki izolacji przeciwwodnej, która służy do zabezpieczenia fundamentów przed wchłanianiem wód i związków chemicznych z gleby.

Sposoby przeprowadzenia izolacji przeciwwodnej?

izolacja przeciwwodnaDzięki rozwojowi dziedziny osuszania i zabezpieczania ścian przed wilgocią, niemal każdy budynek może mieć wykonaną izolację przeciwwodną. Jest to zabieg, który dzięki użyciu specjalistycznych preparatów i materiałów, blokuje wchłanianie przez fundamenty wód i związków chemicznych z gleby. Dzięki temu ściany nie wilgotnieją i nie pojawia się na nich pleśń. Pomieszczenia są suche i znacznie lepiej zatrzymują ciepło. Izolacja przeciwwodna wykonana od zewnątrz, nadaje się do budynków, w których można odkopać fundament. Natomiast w miejscach, gdzie nie jest to możliwe, stosuje się techniki zabezpieczania piwnicy od wewnątrz. Do przeprowadzenia izolacji pionowej bądź poziomej na zewnątrz fundamentu, potrzebna jest konsultacja z osobą zaznajomioną z materiałami budowlanymi, która stwierdzi jakie preparaty powinny zostać użyte, aby zabezpieczenie było skuteczne przez jak najdłuższy czas. Mogą to być masy bitumiczne, papy, folie lub zaprawy mineralne. Poprawnie wykonana izolacja nie zawiedzie przez długie lata.

Dzięki obecności specjalistów w dziedzinie osuszania i zabezpieczania budynków przed wilgocią, pojawia się coraz więcej metod, które skutecznie chronią ściany. W zależności od materiału z jakiego był wykonany fundament nada się inny sposób izolacji z wykorzystaniem innych preparatów. Jednak zawsze musi on być najpierw wyczyszczony i wyrównany oraz posiadać wypełnione szczeliny.