Jak używać gazu pieprzowego?

Każdy chciałby się czuć bezpiecznie niezależnie od tego, czy jest w swoim domu, czy na zewnątrz. Wielu osobom zdarzyło się wracać późną porą, gdy na ulicach nie ma prawie nikogo. Osoba, która pojawia się nagle, może wywołać uczucie strachu. Czasem okazuje się, że ta osoba nie ma złych intencji, a czasem jest zupełnie inaczej. Nie każdy potrafi się obronić za pomocą ciosów, nie każdy ma dużo siły czy sportowych umiejętności. Czy jest inny sposób?

Co warto wiedzieć o gazie pieprzowym?

gaz pieprzowyNigdy nie wiemy, co wydarzy się kolejnego dnia, ale na wszystko trzeba być przygotowanym. Warto również umieć się obronić w razie ewentualnego ataku. Faktem jest jednak to, że nie każdy może nauczyć się sztuk walki czy szybkiego biegania. Aby się skutecznie obronić, nie musimy używać siły. Gaz pieprzowy coraz częściej używany jest do samoobrony i na pewno warto mieć go ze sobą. Gaz zajmuje niewiele miejsca i jest łatwy w użyciu. Z pojemnika może się wydobywać na różne sposoby, w zależności od modelu. Wyrzut gazu może mieć postać chmury i wtedy jego zasięg może mieć nawet pięć metrów. Trzeba jednak uważać na podmuchy wiatru. Gaz można rozpylać również w postaci strumienia. Ma nieco mniejszy zasięg i trzeba celować z większą precyzją, aby trafić w twarz napastnika. Tutaj jednak zaletą jest to, że warunki atmosferyczne nie mają zbyt dużego znaczenia. Gaz może mieć również formę żelu lub pianki i wtedy można go bez obaw stosować w zamkniętych pomieszczeniach.

Warto chronić swoje zdrowie i życie na różne sposoby. Gaz jest popularnym środkiem do samoobrony, jednak zanim go użyjemy, musimy dokładnie przeczytać instrukcję. Trzeba wiedzieć o tym, żeby na dworze rozpylać gaz zgodnie z kierunkiem wiatru. Wtedy jego strumień będzie szkodliwy jedynie dla napastnika. Można wybrać taką formę gazu, która odpowiada nam najbardziej. Ceny są bardzo przystępne.