Jak zachęcić gości do odwiedzin restauracji?

 

Osoby, które dopiero pojawiają się na rynku ze swoim biznesem muszą się bardzo wiele nauczyć. Przede wszystkim żyć w bardzo ciężkich warunkach i ogromnej konkurencji, która znajduje się na każdym rogu. Kiedy zaczynamy działać w branży gastronomicznej przede wszystkim powinniśmy mieć bardzo dobrego kucharza, który zna się na rzeczy. Jednak, aby świat się na nim poznał trzeba się zareklamować w sposób innowacyjny i ciekawy.

Jednorazowe sztućce w dłoń!

najlepszej jakości sztućce jednorazoweZwykła reklama w radio czy lokalnej prasie wzbudzi tylko ciekawość naszych potencjalnych klientów. To dużo, ale jednocześnie mało. Dlatego też należy wyjść do ludzi i pokazać im, że jesteśmy ludźmi nie bojącymi się wyzwań a także zależy nam na każdym konsumencie indywidualnie. Nie traktujemy ich jak całościowej masy. Niezadowolenie jednego oznacza krytykę wielu – w końcu pocztą pantoflową złe wiadomości rozchodzą się znacznie szybciej. Najlepszym działaniem marketingowym w takim wypadku będzie zakupienie najlepszej jakości sztućce jednorazowe, przygotowanie pysznego posiłku i degustacja na ulicy. Jeżeli chodzi o kwestie organizacyjne należy przygotować tyle talerzyków, widelczyków czy łyżeczek jednorazowych, aby bez większego problemu każdy chętny mógłby spróbować naszych dań. W innym wypadku może się okazać, że wychodząc z pozytywną reklamą wszystko przebiegnie źle, bowiem mimo posiadania jedzenia do degustacji nie będzie czym go spróbować. Jednorazowe naczynia są więc koniecznością.

Kiedy otwieramy restaurację warto pomyśleć także o wydawaniu potraw na wynos. Dzięki temu istnieje szansa na dotarcie do znacznie szerszego kręgu odbiorców. Propozycja zapakowania z styropianowe opakowania i dowozu do zakładów pracy okazuje się być bardzo ciekawa. Wiele firm zapewne skorzysta z dowozu.