Jak zaplanować chrzciny dziecka?

Chrzest Święty to ważne wydarzenie w każdej rodzinie katolickiej. Aby ten dzień został dobrze zapamiętany, my jako rodzice musimy go dobrze zaplanować i dopiąć wszystko na ostatni guzik. Poniżej wspomnę o kilku prostych zasadach, które każdy z nas powinien wziąć pod uwagę przy przygotowaniach do chrztu naszego dziecka.

Organizacja chrzcin krok po kroku

chrzciny markiKażdy z nas chce, aby chrzest dziecka był udanym i dobrze wspominanym wydarzeniem. Aby zorganizować wszystko w odpowiedni sposób, warto zastosować się do kilku najważniejszych etapów planowania. Pierwszym z nich są oczywiście formalności, które należy załatwić w kościele. Chęć ochrzczenia dziecka powinniśmy zgłosić co najmniej miesiąc przed planowaną uroczystością. Nie ma tutaj znaczenia pora roku ani wiek malucha, to zależy jedynie od nas i naszych preferencji. Następnym krokiem będzie ustalenie liczby gości i zamówienie sali, która będzie odpowiadać liczbie świętujących. Ważne jest to, aby lokal był przestronny, a poruszanie się po nim było swobodne. Powinniśmy również ustalić ilość ciepłych posiłków i przekąsek, aby mieć pewność, że ilość jedzenia będzie wystarczająca. Warto też zadbać o odpowiedni wystrój sali, który będzie jasno wskazywał, że są to chrzciny Marki, Ząbki czy Legionowo to przykładowe podwarszawskie miejscowości, w których możemy wyprawić przyjęcie, jeśli mieszkamy w stolicy. To świetne rozwiązanie, które gwarantuje nie tylko niższą cenę lokalu, ale i zieloną okolicę. Warto pamiętać też o zakupie odpowiednich ubranek dla dziecka, zamówieniu wymarzonego tortu oraz o wynajęciu fotografa, który uwieczni te wyjątkowe dla nas chwile. Warto pomyśleć też o drobnych upominkach dla gości w ramach podziękowania za wspólne świętowanie – taki gest z pewnością będzie doceniony i bardzo miły.

Organizowanie chrzcin jest wieloetapowym procesem, który należy dobrze zaplanować. Przemyślane działania pozwolą nam zaoszczędzić sporo nerwów i sprawią, że będziemy cieszyć się tym dniem. Do najważniejszych elementów, o których musi pamiętać każdy rodzic, jest załatwienie formalności w kościele, rezerwacja sali, stworzenie listy gości oraz zakup ubranek dla dziecka.