Jak zmienić stare przedmioty w użyteczne meble?

 

Meble wykonane ręcznie posiadają swój własny charakter, tym bardziej akceptuje to drewno, które sprawia wrażenie lekkości, i nadaje wizualną przyjemność stolarskiej tej formie. Przedmioty wykonywane ręcznie pozwalają zaoszczędzić pieniądze i podnieść, swoje umiejętności manualne. Dają możliwość całkowitego modyfikowania i zmiany aranżacji mebla.

Jak wykonać barek na alkohol z beczki?

beczka drewniana barekAby wykonać prosty barek, ze starej drewnianej beczki należy przygotować odpowiednie narzędzia, takie jak szlifierka, piłka do drewna, śrubokręt i młotek. Pierwszą czynnością, jaką należy zrobić, to rozebranie beczki na części pierwsze. Młotkiem należy wybić obręcze, ale tak by nie porobić wgnieceń na drewnie. Elementy metalowe można poddać szlifowaniu, a następnie pomalować farbą antykorozyjną. Drewniane elementy tak samo, jak metalowe szlifujemy, a następnie pokrywamy bejcą. W zależności, jaki odcień zostanie wybrany, taki uzyska indywidualny charakter. Aby cała konstrukcja po wycięciu otworu nie rozpadła, się należy skleić ją klejem do drewna. Zanim klej zaschnie, należy zbić beczkę obręczami, tak mocno by wszystkie elementy mocno do siebie przylegały. Dzięki takim zabiegom powstanie beczka drewniana barek.  Następnie piłą powinno wykonać się nacięcie, w taki sposób, by powstał prostokątny otwór. Wycięte elementy sklej do siebie w odpowiedniej kolejności, śrubokrętem dokręć małe zawiasy. Następnie całe drzwiczki należy przykręcić, do beczki.

Teraz wystarczy już tylko zamontować kółka, pod spodem by cały barek mógł jeździć. Jest to znakomite i dość tanie rozwiązanie, by stworzyć własny unikatowy mebel. Jedynie należy pamiętać, że drewno po dłuższym czasie leżakowania na słońcu, zmienia swój odcień na lekko ciemniejszy. Ta patyna może nadać mu dodatkowego kunsztu.