Jaką bramę kupić do garażu?

Do przydomowego lub wolnostojącego garażu trzeba wybrać jeszcze bramę. Producenci bram oferują je w czterech różnych technologiach. Różnią się one przede wszystkim sposobem ich otwierania. Warto przyjrzeć się poszczególnym rozwiązaniom i wybrać taki rodzaj bramy, który będzie najlepiej pasował do samego garażu oraz dostępnej przestrzeni na wjeździe.

Najczęściej kupujemy bramy rolowane i segmentowe

sprzedaż bram szczecinJak już napisaliśmy powyżej do wyboru są cztery rodzaje bram garażowych, które można kupić w salonach oferujących tego typu produkty. Każdy rodzaj bramy można zamontować do każdego rodzaju garażu, ale dwa rozwiązania nie potrzebują wolnej przestrzeni na wjeździe przed garażem. Bo jeśli kupimy bramę skrzydłową lub bramę uchylną to musimy pamiętać, że wychodzą one poza linię wjazdu do garażu. I chyba dlatego firmy oferujące sprzedaż bram Szczecin proponują klientom bramy segmentowe i rolowane. Jedne i drugie otwierają się wewnątrz garażu, więc można je zastosować w przypadku małej powierzchni podjazdu. Bramy segmentowe świetnie sprawdzą się w garażach ogrzewanych, ponieważ bardzo dobrze trzymają ciepło. Z kolei bramy rolowane działają dokładnie tak samo jak rolety okienne. Zarówno bramy segmentowe jak i rolowane montuje się od razu z napędem elektrycznym. Są to zdecydowanie najczęściej wybierane rozwiązania w domach i firmach. Takie bramy są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, dzięki czemu wytrzymują nawet kilkadziesiąt lat.

To jak zmienia się nasza mentalność i podejście do wielu kwestii widać na obejściach naszych domów, naszych posesjach i przydomowych podwórkach. Kiedyś w garażu montowaliśmy bramy skrzydłowe, które otwierało się ręcznie. Teraz każda nowa brama montowana jest wraz z napędem, dzięki czemu można nią sterować za pomocą pilota lub telefonu.