terminal posnet

Jaką kasę fiskalną wybrać do osiedlowego sklepu spożywczego?

Wszystkie sklepy muszą rejestrować sprzedaż za pomocą urządzeń fiskalnych i wydawać paragony klientowi. Kopie takich zapisów należy przechowywać na potrzeby kontroli z urzędu skarbowego – mogą one mieć postać papierową (na dodatkowych rolkach) lub elektroniczną zapisaną w pamięci urządzenia. Kasy fiskalne powinny jednak być dopasowane do specyfiki sklepu, w którym są wykorzystywane. Dzięki temu urządzenie będzie maksymalnie wygodne i wydajne oraz ułatwi codzienną pracę sprzedawcy. Jaką kasę wybrać do osiedlowego sklepu spożywczego?

Terminale posnet w sklepie

terminal posnetTak naprawdę pod terminem osiedlowego sklepu spożywczego może kryć się kilka różnych placówek. Może to być niewielki, prywatny punkt handlowy oferujący niezbyt duży wybór towarów. Jednak pod pojęciem tym może również kryć się mini-market z kilkoma kasami lub sklep należący do jednej ze znanych w Polsce sieci handlowych, który jest prowadzony na zasadach franczyzy. W punkcie sieciowym mogą pojawić się nowoczesne, komputerowe kasy, które większość z nas zna z marketów. Tego rodzaju urządzenia łączą komputer i drukarki fiskalne, posiadają zwykle dotykowy ekran. Pozwalają one bardzo sprawnie wprowadzać do systemy sprzedawane właśnie produkty. Na podobnych zasadach działają terminal posnet.
Niektóre sieci handlowe stosują również kasy systemowe, które pozwalają połączyć kilka kas z komputerem. Takie rozwiązanie pozwala wygodnie zarządzać stanem gospodarki magazynowej. Z kasą systemową współpracują wszystkie przydatne w sklepie urządzenia zewnętrzne – m.in. czytniki kodów kreskowych.
W mniejszych sklepach osiedlowych sprawdzą się raczej jednostanowiskowe, ekonomiczne kasy fiskalne. Ważne, aby urządzenie było niezawodne, intuicyjne w obsłudze.

Cicha drukarka termiczna zapewni pracę, która nie będzie przeszkadzać klientom. Ważne, aby urządzenie można było połączyć z szufladą fiskalną, w której będziemy przechowywać banknoty, monety oraz potwierdzenia z transakcji wykonanych przez klientów kartami płatniczymi. Do takiego urządzenia można podłączyć wagi sklepowe, ale wiele sklepów nie stosuje takiego połączenia – warzywa, owoce, wędliny, mięsa i inne produkty sprzedawane na wagę, zwykle wprowadzone są do pamięci urządzenia ręcznie.