ulotki

Jaką metodą wydrukować ulotki?

To pytanie zadaje sobie wielu klientów drukarni. Dzieląc się swoim doświadczeniem, że w pierwszej kolejności należy zastanowić się jakiego rozmiaru jest zamówienie oraz kiedy chcemy aby zostało wykonane. Jeżeli zależy nam na wykonaniu zlecenia „od ręki”, bo te ulotki potrzebujemy „na wczoraj” to zdecydowanie lepszy będzie druk cyfrowy. Ta metoda jest zdecydowanie wygodniejsza i ułatwia nam codzienna prace z materiałami zlecanymi do druku i dokumentami często przynoszonym na ostatnią chwilę. Co ważne w dzisiejszych czasach druk cyfrowy daje nam możliwość wykonania pojedynczych przykładów wydruku do akceptacji przed wydrukiem dużego nakładu.

Druk cyfrowy w obecnych czasach daje wiele możliwości wydrukowania takich rzeczy jak ulotki.

ulotkiWydruki cyfrowe możemy uszlachetniać na wiele sposobów a te różnią się od wykorzystywanych w druku offsetowym. Dodatkowym i ważnym atutem jest możliwość personalizacji wydruków tzw. druk zmiennych danych gdzie każdy wydruk może inne informacje takie jak nazwisko, adres logo czy dowolnie spersonalizowaną grafikę. Jeżeli zamówienie które chcemy wydrukować będzie powielane w setkach lub tysiącach egzemplarzy i te ulotki będą potrzebne za jakiś czas to korzystniej będzie wybrać druk offsetowy. Warto wiedzieć, że przygotowanie do takiego druku absorbuje sporo czasu oraz wymaga dużych nakładów finansowych do przygotowania produkcji, które rekompensują się przy naprawdę dużych nakładach.

Jednakże korzyściami druku offsetowego są większe możliwości operowania kolorami, druk na formatach większych od SRA3 oraz bogate uszlachetnianie wydruków ale i tak zawsze decydującym czynnikiem przy drukowaniu ulotek będzie nakład oraz czas. Wiec jeśli udajesz się do drukarni pomyśl najpierw jak duży jest nakład i kiedy chcemy aby było ono wykonane.