Jaki dron jest najlepszy?

Na rynku mamy bardzo szeroki wybór dronów, od tych najprostszych, przez wyścigowe, po w pełni profesjonalne, służące do robienia filmów i zdjęć w najwyższej jakości. Dzisiaj zajmiemy się tymi ze środka stawki, ponieważ są zdecydowanie najpopularniejsze.

Dobre drony wyścigowe

dron do wyścigówDlaczego tak wiele osób stawia na drony wyścigowe? Oczywiście ze względu na ich szybkość, bowiem osiągać mogą one prędkość aż czterdziestu kilometrów na godzinę. Wiele z nich ma także aerodynamiczną konstrukcję, dzięki czemu mogą generować znacznie lepsze przyspieszenie od dronów o standardowej budowie. Dron do wyścigów wyróżnia się także bardzo niską wagą, najczęściej nie jest to więcej niż pół kilograma. Dlatego też, niektóre droższe urządzenia są wykonane z włókna węglowego, czyniąc je jeszcze bardziej lekkimi i zwrotnymi. Jedynym mankamentem dronów wyścigowych jest fakt, że w nawet najlepszych modelach, czas lotu wynosi zaledwie od dziesięciu do piętnastu minut. Nie jest to wiele, zwłaszcza, gdy ktoś dużo trenuje. A dodać trzeba, że ładowanie baterii trwa około dwóch godzin, tak więc w ciągu dnia raczej nie da się trenować dłużej niż trzydzieści-czterdzieści minut. Oczywiście jest tak w przypadku, gdy dysponujemy tylko jedną baterią, a większość posiadaczy dronów wyścigowych ma ich z reguły od trzech do pięciu. Takie drony, baterie oraz części zamienne, jak śmigła czy inne elementy, możemy kupić w jednym z polecanych sklepów internetowych, albowiem mają one największe spektrum wyboru i naprawdę rozsądne ceny.

Dobre drony do wyścigów możemy kupić już za około tysiąc złotych. Oczywiście są też tańsze modele, ale są one typowo szkoleniowe i ich osiągi są, oględnie mówiąc, mało satysfakcjonujące. Dlatego też lepiej od razu postawić na pojazd z nieco wyższej półki.