Jaki miód jest niedrogi?

Spożywanie naturalnych produktów o prozdrowotnych właściwościach może nam przynieść znacznie więcej korzyści, aniżeli stosowanie suplementów diety. Jednym z najlepszych przykładów są tu, wszelkiego rodzaju, miody.

Gęste wiśniowe miody

miód wiśniowyMiód jest znany od tysiącleci, podobnie, jak jego właściwości. Wśród nich należy wymienić te przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, obniżające ciśnienie, jak też regenerujące. Co ważne, zawierają one również substancje o działaniu antybiotycznym, jak lizozym, inhibina czy też apidycyne, które działają m. in. na prątki gruźlicy, zwalczają zakażenia grzybicze oraz, co bardzo ciekawe, na laseczki wąglika. Jak zatem widać, miód posiada szerokie spektrum właściwości, ale tym, o którym wiemy stosunkowo mało, jest ten wiśniowy. Otóż ten rodzaj miodu należy do jednych z najrzadszych, ale też najsmaczniejszych polskich miodów. Na rynku jest go, niestety, bardzo mało, albowiem jego pozyskiwanie jest mocno utrudnione, wszak jest on miodem wiosennym, czyli wczesnym. To przekłada się też na jego cenę, jednakże zdecydowanie warto go stosować, nie tylko, jako dodatek do potraw, ale też na co dzień, wszak wykazuje on właściwości energetyzujące, dzięki czemu stymuluje on organizm niczym mocna kawa. Jeżeli natomiast chodzi o składniki aktywne, jakie zawiera miód wiśniowy, to warto wymienić tu: witaminy, flawonoidy oraz antyoksydanty. Jeśli natomiast mówimy o cenie, to za litr tego wyrobu zapłacimy, około, sześćdziesięciu złotych – siedemdziesięciu złotych.

Miody są obecne w każdej kulturze, jednakże różnią się od siebie kolorem, smakiem, stopniem krystalizacji czy też zawartością składników czynnych. Niemniej jednak, gdy chodzi smak, to miody wiśniowe nie mają sobie równych i podkreślają to nie tylko koneserzy, ale, co najważniejsze, zwyczajni konsumenci.