Jaki rodzaj przenośników jest najwytrzymalszy?

Bez transporterów bliskiego zasięgu, działalność magazynów, hal produkcyjnych i sortowni przesyłek byłaby znacznie utrudniona. Najważniejsza rolę w tym maszynach transportowych odgrywa oczywiście ich przenośnik. Powinien on być dostoswany do typu przewożonych na danym transporterze towarów.

Główne zalety taśm modułowych

taśmy modułoweTransportery bliskiego zasięgu we współczesnych czasach są głównym wyposażeniem zakładów produkcyjnych, czy też na przykład sortowni przesyłek. Maszyny te umożliwiają sprawne i szybkie przewożenie towarów, jak również części potrzebnych do produkcji, na bliskie odległości, co więcej – bez konieczności angażowania pracowników. Transportery różnią się przede wszystkim rodzajem zastosowanego w nich przewoźnika. Tym najbardziej popularnym w obecnych czasach są taśmy modułowe. Taśmy te wyróżniają się przede wszystkim bardzo wysoką wytrzymałością, dzięki swojej modułowej strukturze. Co więcej, taśmy te nie spełniają żadnych problemów w razie, gdyby potrzebna była ich naprawa  –  w takiej sytuacji nie trzeba bowiem ściągą z transportera całej taśmy, a jedynie ten moduł, który został uszkodzony, co znacznie wpływa na sprawność całej procedury naprawy transportera. Taśmy modułowe są zbudowane zazwyczaj z bardzo wytrzymałych materiałów takich jak poliuretan. Dzięki temu cechują się one zwiększoną odpornością, a utrzymanie ich w dobrym stanie jest wyjątkowo proste – prace konserwacyjne w ich przypadku ograniczają się do przetarcia wilgotną ściereczką, dzięki czemu mogą być one używane prez długi czas.

Praca zakładów produkcyjnych, czy magazynów jest uzależniona od maszyn do transportu bliskiego zasięgu. Ich przykładem są oczywiście transportery taśmowe, dzięki którym transportowanie różnych części lub towarów obrębie zakładu jest znacznie prostsze.