pojemniki na maliny

Jaki się pakuje owoce oraz na czym polega praca w sortowni?

Wraz z rozpoczęciem się zbiorów owoców, rozpoczyna się również praca przy sortowaniu oraz pakowaniu. Miejscem takiej pracy jest budynek zamknięty. Praca w sortowni polega na tym, aby oddzielić od siebie owoce różnej klasy. Mamy 1,2 oraz 3 klasę. Owoce czasem różnią się tylko tym, że w pierwszej klasie powinny być jednolitego koloru, natomiast w klasie drugiej posiadają tylko jedną małą plamkę. Owoce z pierwszej klasy zazwyczaj są pryskane tylko po to, aby wyglądały identycznie.

Pojemniki na maliny – do czego możemy je wykorzystać?

Pracę w sortowni można otrzymać w Polsce, jak i za granicą. Tam zarobki będą o wiele większe, niż u nas. Praca w takim miejscu ma wiele różnych stanowisk. Można pracować na taśmie i sortować owoce, a także na paletowaniu, które polega na układaniu skrzynek na palecie i wiązaniu ich, aby w czasie transportu owoce nam się nie pomieszały. Aby zatrudnić się w takiej pracy musimy być osobami, które mają dużo siły fizycznej, ponieważ praca zmusza nas czasem do stania przez 8 godzin. Musimy również mieć wiele cierpliwości oraz uparcie dążyć do wyznaczonego celu. Młodzież, która chciałaby sobie dorabiać przez okres letni musi mieć ukończone 16 lat. Każda osoba pracująca w sortowni powinna posiadać książeczkę sanitarno- epidemiologiczną.
pojemniki na maliny
Teraz zajmijmy się pakowaniem owoców w sortowni. Producenci mają wielki wybór na rynku, co do opakowań na owoce. Takie opakowania na owoce są wykonywane z wielu różnych tworzyw. Opakowania kartonowe oraz opakowania plastikowe cieszą się największą popularnością. Pojemniki na maliny lub borówki, kobiałki do truskawek właśnie najczęściej możemy dostać z plastiku, kartonu lub nawet drewna. Jeśli w jednym opakowaniu znajduje się kilka rodzajów owoców będziemy potrzebować przekładki tekturowe. Dzięki nim mamy pewność, że nasze owoce podczas transportu nie wymieszają się.

Teraz już każdy wie, na czym polega praca w sortowni. Możemy sami stwierdzić, czy nadajemy się do takiej pracy. Jeśli jesteś osobą młodą i sprawną fizycznie, która chce sobie dorobić przez okres letni lub pracować na stałe to właśnie ciebie takie sortownie poszukują.