Jakie jest przeznaczenie odbojnic?

W zakładach przemysłowych, produkcyjnych czy na halach magazynowych, bardzo często dochodzi do wypadków, które są wynikiem działania czynnika ludzkiego. Dlatego też w takich miejscach muszą się znajdować odpowiedniego rodzaju zabezpieczenia.

Z czego jest wykonana odbojnica prosta?

odbojnice prosteObecnie najlepszym produktem zabezpieczającym budynki i maszyny oraz jednocześnie wyznaczającym określone tereny, są odboje. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, ale jednocześnie zapewniająca wysoką skuteczność. Podstawowym zadanie odbojnic jest zabezpieczenie maszyn, ścian, regałów czy elementów infrastruktury produkcyjnej i przemysłowej, przed uszkodzeniami mechanicznymi. Uderzenie wózkiem widłowym w ścianę budynku może spowodować spore straty, ponieważ uszkodzeniu ulegnie elewacja budynku. W celu uniknięcia takiej sytuacji warto wykorzystać do ochrony odbojnice proste, które doskonale się sprawdzą w wyznaczaniu  specjalnych szlaków komunikacyjnych czy zabezpieczaniu ścian, maszyn i regałów. Wystarczy odbojnice przytwierdzić do podłoża w odpowiedniej odległości od obiektu lub ściany. Ich montaż polega na przywierceniu, zabetonowaniu lub przyklejeniu do podłoża, dzięki czemu są one trwałe. Przeważnie odbojnice są malowane na ostrzegawczy żółty kolor i oklejane pasami z czarnej folii. Są to standardowe barwy, które obowiązują wszystkie modele. Jednakże w wielu sklepach istnieje możliwość zamówienia odbojnic w dowolnych kolorze i rozmiarze, a wtedy takie zamówienie jest indywidualnie rozpatrywane.

Bez wątpienia zastosowanie odbojnic jest skutecznym sposobem na zminimalizowanie kosztów ponoszonych z tytułu likwidowania szkód. Ich cena przeważnie zależy od wybranego modelu i wykorzystanego do produkcji materiału, który odpowiada za jakość produktu.